Óvatosságra int az egyik weboldal egy valóban egyedi okosóra közösségi finanszírozásával kapcsolatban.
Néhány hónapja a Kickstarter felfüggesztette az iFind kampányt, amely egy elem nélkül működő tárgykeresőre gyűjtötte a pénzt. Nem is sikertelenül: a célul kitűzött 25 ezer dollár helyett több mint 500 ezer dollár jött össze úgy, hogy nem létezett működő prototípus, és nem osztottak meg technikai részleteket az eszközről. Még mindig nem derült ki, hogy lesz-e konkrét termék belőle, vagy csak átverésről volt szó, s most egy másik közösségi finanszírozásos projekttel kapcsolatban int óvatosságra a The Next Web oldal.
A Ritot Smartwatch egy tényleg egyedi okosóra, amely már több mint 980 ezer dollárt összegyűjtött az eredeti cél, az 50 ezer dollár helyett. Az érdeklődés érthető, hiszen egy olyan okosóráról van szó, amely a felhasználó kezére vetíti az információkat, úgy az időt, mint például a hívó fél nevét, vagy azt, hogy ki üzent neki a Facebookon.
A The Next Web azonban előásott néhány olyan dolgot, amely óvatosságra int. Például azt, hogy a Ritot mögött álló csapat hamis neveket és székhelyet (Egyesült Államok) adott meg, holott ukrajnaiakról van szó, igaz, most már úgy szerepel a bemutatkozásban, hogy van egy San Franciscói irodájuk is. A cégalapító, Michael Medvid persze megmagyarázta, hogy úgy gondolták, a jelenlegi politikai helyzetben szívesebben támogatnának a netezők amerikaiakat, mint egy ukrajnai csapatot.
Azóta megváltoztatták a neveket, bemutatták útleveleiket az Indiegogónak, s úgy tűnik, ez elég volt ahhoz, hogy ne töröljék a kampányt.
A Ritot SmartWatch szállítását 2015 januárjára ígérik, azonban azokból a válaszokból, amelyeket Medvid adott a The Next Webnek, az derül ki, hogy az okosóra fejlesztése igencsak kezdeti szakaszában tart, s ez kétségessé teszi a határidő betartását.
A The Next Web mindenesetre óvatosságra int a kampány támogatásával kapcsolatban, mi azonban reménykedünk, hogy nem átverésről van szó, mert tényleg fantasztikus eszköz lehet(ne) a Ritot okosóra.