Tech hvg.hu 2014. május. 30. 07:02

Mi meglepődtünk: alig ülnek a magyarok a képernyő előtt

A közvélekedés részét képezi, hogy a társadalom meghatározó része “egész nap csak a képernyő előtt ül”, legyen az tévé, számítógép vagy éppen mobil. Egy most nyilvánosságra hozott adatsor szerint azonban a magyarokra ez nem annyira igaz.

Egy átlagos magyar ember napi 348 percet, azaz 5 óra 48 percet tölt el a képernyőt nézve. Az elsőre magasnak tűnő érték jóval kevésbé riasztó, ha figyelembe vesszük, hogy a Kleiner Perkins elemzőcég munkatársa által közzétett adatba a munka és a szórakozás is beleszámít. Tovább árnyalja a képet, hogy a magyarok képernyős idejéből 98 perc megy tévézésre, 112 percet töltünk számítógép előtt, 90 perc jut a mobilozásra és 48 perc a táblagépre – így jön ki a 348 perc, ami a 30 tagú lista 27. helyét éri.

Ha platformok szerinti bontásban, külön-külön hasonlítjuk össze az országokat, akkor Magyarország a legtöbb rangsorban valahol a középmezőnyben helyezkedik el – hol az alján, hol a tetején –, kivéve az okosmobil nyomogatását: a telefon kijelzőjéhez kötött napi 90 perces idővel az utolsók vagyunk a rangsorban, a lengyelekkel egyetemben.

Kleiner Perkins

Érdekesség, hogy míg Japán, Franciaország és Olaszország mögöttünk van, a kenyaiak például kissé váratlanul alaposan ránk vernek a maguk 404 percével. A környező országok közül Szlovákia közvetlenül előttünk áll (351 perc), a csehek pedig éppen csak kiszorultak a top 10-ből (422 perc).

A listát az 540 perces Indonézia vezeti, a Fülöp-szigetek 531 perccel a második, Kína 479 perce pedig a harmadik helyre elég. A technológiailag fejlett és erős tévés kultúrával rendelkező Egyesült Államokban mindössze 444 perc a képernyő előtt töltött idő.

Ha ez érdekes volt, hasonlókért lájkolja a hvg.hu Tech rovatának facebookos oldalát.

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?