Egy, a célját már teljesített kickstarter kampány végeredménye egy olyan karóra, amely ezer évenként legfeljebb egyetlen másodpercet késik, illetve siet.
Nemrégiben mi is hírt adtunk a világ legpontosabb atomórájáról, az Amerikai Szabványügyi Hivatalban készített NIST-F2-ről, amely 300 millió év alatt egyetlen másodpercet sem késik, de nem is siet. Ez az óra fontos szerepet tölt be, széles körű időzítési és szinkronizálási lehetőségeket nyújtva, és sosem fog mindennapi használatba kerülni.
Mégsem kell lemondani azonban a hétköznapokban is használható atomóráról, mi több, akár a csuklóján is hordhat ilyet, aki élelmes volt, figyelte a Kickstartert, és persze a pénztárcája is vastag volt, ugyanis egy Kickstarter projekt éppen ezt célozta meg.
John Patterson hawaii óragyártó időmérője tulajdonképpen ugyanolyan elven működik, mint a NIST-é, ugyancsak cézium-133-at használ, azonban kicsi, csuklón hordható és újratölthető akkuval üzemel. Állítólag ezer évenként késik egy másodpercet, de viselői talán a száz évvel is kiegyeznek.
Némi hátulütője, hogy atomóra üzemmódban falja az energiát, azaz az optimális működéshez egy belső időzítő kapcsol az atomóra üzemmód és a normál üzemmód között úgy, hogy megmaradjon a pontosság. Ilyen esetben, egy feltöltéssel 30 óráig bírja az időmérő.
Akik nem sajnálták 6000 dollárral támogatni a projektet, azok novemberben kaphatnak már a gyufásdoboz méretű órából. Patterson tudomása szerint egyébként már Svájcban is dolgoznak hasonló megoldáson, így most nagyon büszke, hogy végül is ő jelenthette be a világ első atomkaróráját.