Az Apple termékeit legtöbben még két és fél évvel ikonikus társalapítójának halála után is Steve Jobs nevével azonosítják. Van is benne valami, Steve Jobs személyisége és munkája óriási hatással volt és van az Apple dolgaira. De ha az iPhone vagy a MacBookok mögé nézünk, feltűnik még egy alak is: Jony Ive, a tervező, akiről most jelent meg magyarul egy életrajzi könyv.
Steve Jobs 1997-ben tért vissza az Apple élére, hogy megmentse a céget, amelyet ő alapított. Egyik este találkozott egy brit tervezővel, aki – több száz rajzzal és prototípussal körülvéve – még késő éjjel is a cég központjában szorgoskodott. És akkor Jobs rájött, hogy megtalálta azt a tehetséges embert, aki visszafordíthatja a céget a lejtőn. Ez a fiatal tervező Jony Ive volt.
Kettejük együttműködéséből kultikus műszaki eszközök születtek. Az iMac, az iPod, az iPad és az iPhone azon túl, hogy a világ egyik legértékesebb vállalatává tették az Apple-t, egész iparágakat újítottak meg, hűséges rajongókat toboroztak a cégnek, és egy nemzetközileg is sikeres márkát teremtettek meg.
Mindeközben Jony Ive a világ vezető, technológiai innovátorává vált, számtalan dizájndíjat nyert, és lovaggá is ütötték. De e diadalmas pályafutás ellenére vajmi keveset tudni erről a szemérmes és halk szavú varázslóról, akit Jobs „szellemi társának” tartott.
„Bár a díjakat általában Jony kapja, ő mindig a csapatáról beszél. Ahogy azt valaki fanyarul meg is jegyezte, Jony csak akkor használja az „I” kifejezést, amikor az iPhone-ról vagy az iPadről szól.” A némi angol nyelvtudással érthető ügyes szójáték – ami az angol „I” (én) személyes névmás és az iPhone/iPad kifejezésben lévő „i” hasonló hangzására épül – jól összefoglalja azt a személyiségképet, ami Leander Kahney magyar nyelven most megjelent életrajzi kötetéből kirajzolódik.
A könyv kedvezményes áron megrendelhető a kiadó honlapján, illetve e-könyvként megvásárolható az iBookstore-ban.