Tech hvg.hu 2014. március. 20. 08:07

Nem vicc, de poénos: ezzel az alkalmazással szóra bírhatja háziállatát

Dr. Dolittle a filmvásznon, ön pedig mobilja képernyőjén láthatja és hallhatja beszélni az állatokat. Kutyáját, macskáját, vagy más házi kedvencét is szóra bírhatja, sőt bármilyen tárgyat élettel tölthet meg. Ehhez mindössze két dolog kell: egy fotó és ez az alkalmazás.

Appajánló rovatunk történetének eddigi talán legviccesebb darabja következik, ugyanis a My Talking Pet sok megmosolyogtató pillanattal ajándékozhatja meg. Az androidos telefonokra és tabletekre ingyen, az iPhone-okra és iPadekre 0,89 euróért letölthető alkalmazás bármilyen állatot vagy tárgyat szóra bír. Egy beszélő macskához, kutyához vagy autóhoz nem kell más, mint egy fotó és ez az app.

Használata nagyon egyszerű: először ki kell választania egy képet telefonja vagy táblagépe galériájából, majd be kell jelölnie az állat szemeinek, szájának és állának vonalait (ha tárgyról van szó, akkor bármit ki lehet nevezni ezeknek, egy autó esetében például jó ötlet a lámpákat szemnek használni). Ezután egy hangskálán kiválaszthatja, hogy milyen hangja legyen az állatnak vagy tárgynak, következő lépésként pedig élesíthetjük a készülék mikrofonját és felmondhatjuk a szöveget, amit vissza szeretnénk hallani. Ha kész, akkor indítható is a nem mindennapi videó a mozgú szájú és szemű, beszélő állatról vagy tárgyról, amely azonnal megosztható a Facebookon.

A hangsáv beállításának különlegessége, hogy két állat hangjait használja fel, amelyikhez pedig közelebb állítja meg a vonalat a skálán, ahhoz fog jobban hasonlítani. Így például a kutya és a macska hangjának keverékét is hozzá lehet rendelni a videóhoz, de mást is lehet választani. A klasszikus videók mellett karácsonyi és ördögi hangulatút is lehet készíteni.

Ha ez érdekes volt, hasonlókért lájkolja a hvg.hu Tech rovatának facebookos oldalát.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.