Tech hvg.hu 2014. március. 12. 10:00

Egyedire vágyik? Így senkiére sem fog hasonlítani a Facebookja

Teljesen egyedi Facebookunk lehet, ha kipróbáljuk az alábbi, „színező” böngészőbővítményeket.

Lepjük meg kollégáinkat, ismerőseinket azzal, hogy megmutatjuk, nálunk rózsaszín (lila, zöld stb.) a Facebook. Ehhez persze szükség lesz egy kis ügyeskedésre, pontosabban egy Chrome-bővítmény telepítésére.

A Color Changer for Facebook innen tölthető le, és a települése után az Új lapról érjük majd el. Egy színskálán határozhatjuk meg a fejléc és a háttér színét, majd a fogd és dobd módszerrel a könyvjelzősávra kell vinni a nyíllal jelölt ikont.

Ha ezután fellépünk a Facebookra, akkor már a kiválasztott színekben jelenik a legnagyobb közösségi oldal. Természetesen a színeket annyiszor változtathatjuk meg, ahányszor csak akarjuk.

Más elven működik a Color My Facebook nevű bővítmény, ugyanis integrálódni fog a Facebookba. Miután telepítjük (innen), látszólag nem történik semmi, azonban ha a közösségi oldalon a Beállítások ikonra kattintunk, egy új opcióként már megjelenik a Color My Facebook lehetőség is. Ezt választva egy csúszkán, „valós időben” állíthatjuk a színeket (a fejléc színét és a címek színét), így azonnal látjuk ténykedésünk eredményét. Ha elégedettek vagyunk, kattintsunk a Save-re, és innentől már az átszínezett Facebookon nézelődhetünk.

Ha ez érdekes volt, hasonlókért lájkolja a hvg.hu Tech rovatának facebookos oldalát.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.