A Twitterről származó, de Facebookon is terjedő fényképen egészen biztosan nem a merénylet 8 éves áldozata szerepel.
Az ilyenkor már szokásossá vált módon részvétnyilvánító megosztásra buzdítanak azok, akik a Twitteren és Facebookon a bostoni merénylet állítólagos áldozatának képét terjesztik. A fotó még az éjszaka, magyar idő szerint 1 óra 41 perckor jelent meg a frissen nyitott Hope for Boston Twitter-csatornán.
Azóta több mint 76 ezren osztották tovább csak Twitteren, és Facebookon is terjed a fotó, amin azonban egy lány látható – a bostoni maratonon történt robbantások 8 éves áldozata azonban egy fiú.
A Hope for Bostonon nagyjából fél órával később megjelent egy másik, jóval homályosabb kép, amin már valóban egy fiú látható, de eddig sehol nem erősítették meg, hogy a közel 25 ezer twitteres továbbosztást elért képen valóban a 8 éves Martin Richard szerepel-e. Döntse el mindenki maga, hogy a képen szereplő hasonlít-e a Daily Mail által közzétett hiteles fényképen látható áldozatra.
A Hope for Boston csatornán eddig csak három twitt látható, és a két bostoni után közzétett harmadik is hatásvadász megosztásra buzdít.