Az etikus hekkerek egy magyarországi konferencián, élőben mutatják majd be, milyen egyszerűen feltörhető a tulajdonos tudta nélkül is egy mobil, ha be van kapcsolva rajta a wifi. Megvizsgálják a felhőalapú antivírus szolgáltatások biztonságosságát, illetve egy képzelt, de valóság inspirálta számítógépes incidens meglepő kivizsgálására is sor kerül.
Új helyszínen, a Lurdy Ház mozijában rendezi meg immár hatodik alkalommal az Ethical Hacking konferenciát május 9-én a NetAcademia Oktatóközpont. A helyszínen kívül minden más változatlan marad, vagyis idén is izgalmas törésekkel, élő hekkelésekkel, újonnan felfedezett biztonsági rések demonstrálásával jelentkeznek, és felvonultatják előadóként a szakma legjobbjait.
Törések földön és égben
Előfordul, hogy egy informatikai eszköz nüansznyi dolgokban jobb a konkurenseinél, ám éppen ezek az egyedi megoldások, kényelmet szolgáló funkciók okozzák a felhasználók vesztét. Tomcsányi Domonkos a Boadree Zrt. képviseletében az iOS rendszerek egyedi wifi hotspot kezelésében mutat olyan réseket, melyek segítségével akár séta közben fel lehet törni a mit sem sejtő felhasználók iOS eszközeit és átvenni felettük a teljes hatalmat. Balázs Zoltán, a Deloitte IT biztonsági szakértője azt vizsgálja, milyen kliens oldali védelmek léteznek a bankokat támadó trójaiakkal és a rosszindulatú böngésző-kiegészítőkkel szemben, azok mi ellen védenek ténylegesen, illetve mi ellen nem.
Kikerülhető vírusirtók, lenyomozható támadások
Marosi Attila etikus hekker előadásában a vírusirtó szoftverek lerázására tesz kísérletet, viszonylag egyszerű trükkök alkalmazásával igyekszik majd átlépni az utolsó védelmi vonalat – az Ethical Hacking konferencián kiderül, hogy sikerül-e. Hasonló területre, ám már a felhőbe invitál Buherátor előadása is, melyben a Silent Signal biztonsági szakértője a felhőalapú antivírus szolgáltatások legfontosabb veszélyeire hívja fel a figyelmet.
Izgalmasnak ígérkezik a valós számítógépes incidens ihlette nyomozás is, amit Vida Zsolt, a T-Systems Magyarország rendszermérnöke hajt végre. Ennek során egy, a rendszerbe betörő hekker által hagyott nyomokon végigjárva keresi a választ a Ki csinálta?, Mikor csinálta? és Mit csinált? jellegű kérdésekre.