Új típusú harc van kibontakozóban a nemzetek között, fegyverek helyett azonban itt petaflopokkal csatáznak.
Frissítették az amerikai szuperszámítógépet, és a Titán immár teljes gőzzel üzemelni kezdett. Immár minden reménye meglehet arra, hogy a világ leggyorsabb szuperszámítógépe legyen. Ebben nagy szerepe van a másodpercenkénti 20 petaflop lebegőpontos művelet elvégzésének (a 20 petaflop azt jelenti, hogy a 20-as után 15 darab nulla következik). Az eredményhirdetésre jövő hónapban kerül sor – egy évben kétszer adják ki a szuperszámítógépek rangsorát.Ha teljesülnek a várakozások, akkor az Egyesült Államok visszatérhet a toplista élére, ahonnan már évek óta letaszították olyan országok, mint Japán, Kína és Németország.
A Titan egyébként a korábbi Jaguar gép frissítése: az előd 224256 processzormagját 299008 (AMD-s) darabra növelték, s ezeket további 18688 darab, a Nvidia nevével fémjelzett GPU támogatja. Ennek a támogatásnak köszönhető, hogy elég volt csupán harmadnyi CPU-mag ahhoz, hogy a gép teljesítménye megtízszereződjön. Ráadásul a Titan processzorai ötödannyi energiát fogyasztanak, mint az elődök.
A Titan persze nem presztízs célokból készült: az amerikai nemzetbiztonságban és gazdaságban kamatoztatják a tudását Úttörő kutatásokat végezhetnek vele az éghajlatváltozás, a bioüzemanyagok és a nukleáris energia területén.