Munkaadói és munkavállalói oldalról egyaránt komoly kihívást jelent a Facebook, nem véletlen, hogy sok munkahelyen a...
Munkaadói és munkavállalói oldalról egyaránt komoly kihívást jelent a Facebook, nem véletlen, hogy sok munkahelyen a letiltott weboldalak közé tartozik, ahol pedig nem, ott sem nézik jó szemmel a használatát munkaidő alatt. Pedig néhány percnyi látogatás nem árthat a közösségi oldalon, bár kevés olyan főnök van, aki ezt így tudomásul veszi, ráadásul a Facebook felülete annyira közismert, hogy nehéz elrejteni látogatásainkat a fürkésző szemek elől. Nehéz, de nem lehetetlen, különösen, ha meglátogatjuk a HardlyWorkIn weboldalt.
Itt nincsen más dolgunk, mint a Gimme dem spreadsheets feliratra kattintani, majd a szokásos módon engedélyezni, hogy az alkalmazás hozzáférjen Facebook-fiókunkhoz (Allow), és a következő pillanatban már egy egészen unalmas, Excel-táblázatba foglalva láthatjuk ismerőseink bejegyzését.
Ha bármelyikük nevére kattintunk, egy új „táblázatba” látjuk, mikor, mit írt, hányan, illetve pontosan kik lájkolták, sőt azt is elolvashatjuk, ki, milyen kommentet fűzött hozzá. Ha a link szócskát látjuk, és arra kattintunk, máris a kapcsolódó weboldalra jutunk. Ha a „photo” vagy a „video” fölé állunk az egérrel, kis nézőképet kapunk róluk, illetve ha rájuk kattintunk, egy újabb ablakban már nagyobb méretben is megtekinthetjük a képet vagy megnézhetjük a kisfilmet.
Arra is van lehetőség, hogy megnézzük, milyen bejegyzések vannak az üzenőfalunkon, ilyenkor elég, alul a My wall fülre kattintani.
Szóval főnök legyen a talpán, aki ránézve a gépünkre megállapítja, hogy éppen a közösségi oldallal vagyunk elfoglalva, de ha egészen biztosak akarunk lenni elterelő hadműveletünkben, főnökveszély esetén csak nyomjuk meg a Space-t, s máris számokkal telik meg a táblázat.
Ha azután elmúlt a veszély, nyomjuk meg újra a Space-t, s máris ott folytathatjuk exceles facebookozásunkat, ahol abbahagytuk.