A klasszikus módszer persze közismert.
A klasszikus módszer persze közismert. Írjuk a szövegünket, azután hirtelen be kell szúrnunk mondjuk egy umlautos a-t (ez az a német karakter, amikor két pont van az a betű tetején) vagy akár valamilyen kalapos (esetleg egyéb kiegészítővel ellátott) karaktert. Ilyenkor követhetjük a jól bevált útvonalat: Start/Minden program/Tartozékok/Rendszereszközök/Karaktertérkép.
Itt azután kibogarászhatjuk, hol is bújik a választott karakter, amit később kétszeres rákattintás után be is másolhatunk a szövegünkbe.
Van azonban egy ennél egyszerűbb és áttekinthetőbb, ám az alapjaiban nem nagyon különböző módszer.
Ha tudjuk azt, hogy a szövegünkbe majd speciális karakterek is kellenek, már érdemes előre felmenni a copypastecharacter oldalra, de persze ezt később is bármikor megtehetjük szövegírás közben.
Ezen az oldalon a leggyakrabban előforduló speciális karaktereket gyűjtötték igen áttekinthető formában össze, megkímélve a felhasználót a hosszas bogarászgatástól. Ami kedvező, nemcsak betűket, hanem emotikonokat (a hangulatunkat kifejező jeleket), törtszámokat (ugye milyen gyakran van szükség például az ½ beszúrására?), valuta- és copyright-jeleket is találunk a kínálatban.
Ha kiválasztottuk a karaktert, egyszerűen kattintsunk rá (ekkor egy pillanatra sárga hátteret kap, ami egyenértékű azzal, mintha lenyomtuk volna a Ctrl+C-t), majd visszatérve eredeti szövegünkhöz, szúrjuk be a Ctrl+V-vel.
E megoldás további előnye, hogy a windowsos karaktertérképtől eltérően a beszúrt karakter azonnal felveszi szövegünk formázását, így nincs szükség a betűtípus és –nagyság igazítására.