A hívószámok szűrésére általában egy úgynevezett fekete listát alkalmaznak, ebbe lehet beírni azokat a...
A hívószámok szűrésére általában egy úgynevezett fekete listát alkalmaznak, ebbe lehet beírni azokat a telefonszámokat, amelyekről nem akarunk hívást fogadni. Ez a megoldás a legtöbbször egy külön alkalmazás futtatását igényli, így a kevésbé okos telefonokon nem lehet használni.
A következő ötlet rendkívül egyszerű, és minden olyan mobilnál alkalmazható, amelyiknél egyedi csengőhangot lehet rendelni minden telefonkönyv-bejegyzéshez.
Első lépésként egy hangrögzítő programra lesz szükségünk. Ez lehet számítógépes is, de a legtöbb telefonon is találunk ilyen lehetőséget. A hangrögzítővel vegyünk fel 5-10 másodperc csendet.
Ha ezt meg tudjuk tenni a telefonnal, akkor kihagyhatjuk azt a lépést, amivel a számítógépről áttöltjük a csendet tartalmazó fájlt. Ha számítógéppel rögzítettük a csendet, akkor olyan formátumra kell konvertálni, amit a telefonunk elfogad majd csengőhangként. A legtöbb mobilnál ez mp3 állomány lehet, de például az iPhone esetében m4a formára kell alakítani a hangfájlt. (Ehhez használhatjuk az iTunes programot is.)
Amikor a telefonunkon van a megfelelő formára alakított csend, nincs más dolgunk, mint kiválasztani a címjegyzékből azokat a telefonszámokat, amelyekről nem akarunk hívást fogadni. Ezekhez a számokhoz egyedi csengőhangként állítsuk be a csendet tartalmazó hangfájlt. Ezután, ha az adott számról hívás érkezik, akkor legfeljebb a kijelző vagy a rezgő hívásjelzés fog árulkodni, a csengetés nem fog zavarni.
Ezzel az egyszerű módszerrel gyorsan és kényelmesen megszabadulhatunk a nem kívánt hívásoktól, és ha szükséges, bármikor visszaállíthatjuk a hangos hívásjelzést. Ez a trükk sajnos akkor nem alkalmazható, ha rejtett számról érkezik a hívás. Ha ezeket is le szeretnénk tiltani, akkor már egy valódi hívásszűrő alkalmazásra van szükségünk, mert ezeknél általában be lehet állítani, hogy tiltsa le a rejtett vagy ismeretlen számokról érkező hívásokat.