Egy gilisztatenyésztő telep közelében termelnek egy új chilifajtát Ausztráliában: a termés annyira erős, hogy feldolgozásakor védőfelszerelést kell viselniük a munkásoknak.
Egy gilisztafarm elhasznált vizével öntözik azt az ausztráliai ültetvényt, amelyen a roppant erős chilit termesztik - mondta a termelő Marcel de Wit az Australian Geographic című lapnak. "Egyszerűen kegyetlenül erős. Amikor feldolgoztuk az új módszerrel trágyázott termést, vegyvédelmi ruhát és kesztyűt kellett viselnünk. Aki nem viseli a felszerelést, annak a keze két órán át ég" - mondta el terméseiről de Wit, aki The Chili Factory néven Sydneytől 90 kilométerre üzemelteti családi vállalkozását.
A gilisztatenyésztő farmról elfolyó víz növekedési hormonok és különleges baktériumok mellett kitint is tartalmaz. Ez utóbbi a rovarok páncélját alkotó anyag, amely többek között kozmetikumokban és gyógyszerekben szolgál keményítőként. A Scoville-skála, azaz a csípős paprikafajták relatív kapszaicintartalmának mérésére használatos mértékegység szerint de Wit chilije 1,4 millió egységet tartalmaz. A skála az "aktív", vagyis csípő részek aránya alapján számszerűsíti az erőt. Az eddig ismert legerősebb Tabasco szósz is csupán harmincezer egységet tartalmaz. De Wit elmondása szerint már kérelmezte, hogy termését a világ legerősebb chilijeként bejegyezzék a Guinness Világrekordok Könyvébe.