Bármilyen meglepő, akad ilyen is.
Bármilyen meglepő, akad ilyen is. Ha valaki megnézi a cikk alatti Kapcsolódó anyagok részben összegyűjtött korábbi cikkeinket (sajnos ez is töredéke az összesnek), látni fogja, hogy bár mindig akadnak egyedi, egy adott szoftverre jellemző plusz lehetőségek, azért igazán nagy különbségek nincsenek (leszámítva persze a tartalomfüggő képméretezésre hivatott programokat).
Nem akarunk persze túlozni, az AnyPic Image Resizer készítői sem találták fel a spanyolviaszt, de legalább nemcsak a megszokott funkciókat integrálták, hanem megspékelték az egészet egy sabloncsomaggal. Ez utóbbinak köszönhetően azok is könnyedén átméretezhetik képeiket a mobiljuknak, Facebook-elérésüknek vagy egy küldendő e-mail méretkorlátainak megfelelőre, akiknek amúgy gőzük sincs, mekkora is mondjuk egy iPhone felbontása, vagy mekkora képet érdemes kirakni az internetes közösségi oldalra.
A megfelelő profil kiválasztása egy kattintás, a program pedig minden opciót azonnal hozzáidomít az elvárásainkhoz. Ha akarjuk, természetesen felülbírálhatjuk bármelyik beállítást.
A felbontáson, tömörítési arányokon kívül az átalakított képek leendő fájlnevét is meghatározhatjuk, akár dátumozással, sorszámozással is elláthatjuk a fájlokat a fájlnévben.
Bár a profilok használata a kezdők számára praktikus lehet, a haladó felhasználók is hasznát vehetik a programnak, hiszen szabadon választhatnak a formátumok és azok beállításai közül is (PSD, TIFF, PNG, JPG, PDF, TGA, GIF, BMP), így a csoportos konvertáláshoz és méretezéshez számukra is praktikus választás lehet az AnyPic Image Resizer.
Az átalakításra váró fotókról nézőképet is kapunk miután hozzáadtuk azokat a képlistához. Kár, hogy a fogd és dobd módszer itt nem működik, de az Add gombra kattintva sem bonyolult összegyűjteni a fájlokat (akár mappát is kiválaszthatunk, az alkönyvtáraival együtt).
Mindent egybevetve, egy könnyen használható, ízléses felületű kis programmal van dolgunk, amely ráadásul ingyenes.