Persze ahhoz, hogy bepillantsunk abba, mit is művel valaki a számítógépén, annak a bizonyos másik félnek a belegyezése...
Persze ahhoz, hogy bepillantsunk abba, mit is művel valaki a számítógépén, annak a bizonyos másik félnek a belegyezése is kell, hiszen mindenekelőtt le kell töltenie komputerére a megfelelő programot.
Ehhez fel kell lépnie a join.me weboldalara, és ott nincs más dolga, mint a nagy sárga körre kattintani, a Share felirat mellett. Nincs szükség regisztrációra, bejelentkezésre, egyszerűen le kell töltenie a join.me alkalmazást. A következő lépésben mondjuk a partner iPadjére(iPhone-jára) kell letölteni ugyanezt – ingyenesen – az AppStore-ból. Ennyi az egész, és már kész is vagyunk.
Ezek után nincs más teendő, mint elindítani az „anyagépen” a join.me programot, mire előkerül egy kis ablak, néhány opcióval, és ami a legfontosabb, egy kilencjegyű kóddal.
Indítsuk el most ugyanezt a programot az iPadünkön (iPhone-unkon stb.), ahol egy kis ablakba be kell írni az említett kódot (pontosan ugyanúgy, ahogy az a PC-nken megjelent.
Ettől a pillanattól kezdve iPadünk (illetve a képernyője önálló életre kelt, s máris azt mutatja, ami a számítógép megjelenítőjén is látható, illetve a továbbiakban történik.
Mindez remek eszköz lehet arra, hogy például prezentációt tartsunk kisebb csoportban cégen belül, bár akár 250 résztvevője is lehet egy ilyen bemutatónak. Nincsen szükség kivetítőre, elég ha a résztvevőknek van valamilyen hordozható eszközük, vagy akár egy notebookjuk, számítógépük, hiszen, mint említettük, a program PC-kkel (sőt Macekkel) is működik.
Egyetlen negatívumot lehet megemlíteni csupán, a fő számítógépen játszott hangot a program nem viszi át, de talán ez nem is olyan nagy baj, hiszen egy-egy bemutató során az esetek többségében úgyis az előadó beszél.
A program, mint említettük, ingyenes, viszont havi 29 dollárért befizethetünk a Pro verzióra, ami valóságos konferenciamenedzseré teszi a join.me-t.