2011. február. 01. 13:56 techline.hu Utolsó frissítés: 2011. február. 01. 14:02 Tech

Egészen közelről csodálhatja Van Gogh festményeit

Közhelyszámba megy ma már, hogy az internet legyőzi a távolságokat.

Közhelyszámba megy ma már, hogy az internet legyőzi a távolságokat. Ennek a megállapításnak az igazát támasztja alá a Google Art Project is, ami arra vállalkozik, hogy számítógépen mutatja be a projekthez csatlakozott 17 világhírű múzeum kiállítási tárgyainak legszebb, legkülönlegesebb darabjait. A múzeumok között olyan nagy neveket találunk, mint például a londoni National Gallery, a New York-i Metropolitan múzeum, a firenzei Uffizi galéria vagy az amszterdami Van Gogh múzeum.
A festményeket, a számítógép lehetőségeinek köszönhetően, akár egészen közelről is szemügyre vehetjük, ami bizony nemigen adatik meg az eredeti helyszínen.

A Street View új, beltéri applikációjának köszönhetően lehetőség van az egyes galériák 360 fokos bebarangolására is. A gyűjtemény 486 művész alkotásait mutatja be, a bizánci ikonográfiáktól, Rembrandt és Botticelli képein keresztül Cezanne posztimpresszionista műveiig, sőt még egy magyar művész, Jovánovics György egy alkotását is szemügyre vehetjük.

A digitalizált gyűjtemény itt tekinthető meg.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.