Ha valaki összedob egy Wordpress-alapú blogot (ez simán megoldható ugyebár a Wordpress.
Ha valaki összedob egy Wordpress-alapú blogot (ez simán megoldható ugyebár a Wordpress.com oldalon, vagy éppen egy tetszőleges, ingyenes szerveren a letölthető Wordpress beüzemelése után), kap egy viszonylag kényelmesen kezelhető online admin felületet az új bejegyzések szerkesztéséhez. Ám valljuk be, bármennyire is jó a Wordpress felülete, azért akadhat kényelmesebb megoldás.
Szerencsére ugyanúgy, ahogy a különféle mobil platformokra, az „asztali” rendszerekre is találunk jól használható klienseket, amelyek segítségével kényelmesen és gyorsan állíthatjuk össze friss bejegyzéseinket. Nemrég hírt adtunk már egy ingyenes megoldásról Windowsra itt, most viszont a Macről blogolóknak szeretnénk mutatni valamit.
A Blogo rendkívül kényelmessé teszi a blogolás folyamatát, kezdve a cikk megírástól, a különféle linkek, képek, médiafájlok belinkeléséig.
A szöveget a hagyományos utakon vihetjük fel a program kényelmes szövegszerkesztőjébe, vagyis begépeljük, vagy ha már megvan, akkor beillesztjük mondjuk vágólapról. Ez eddig nem nagy kunszt.
Viszont a Blogo a képek beillesztését is egyszerű fogd és dobd műveletre redukálja, ráadásul akár át is tudjuk vele méretezni azokat, vagy mondjuk nagyíthatóvá tenni a blogban. A feltöltésről is a program gondoskodik, azaz ezzel sem kell „szórakoznunk”.
Emellett kapunk egy ügyes bookmarkletet is (ilyenekről is szoktunk írni, például itt), amelynek a segítségével a böngészőben éppen nyitott Youtube videót, Twitter bejegyzést és egyéb tartalmakat tudunk egy kattintással beilleszteni az éppen készülő blogbejegyzésbe (emitt egy mintabejegyzés, ez teljesen a Blogoban készült).
A cikk megjelenésének időzítése is megoldható közvetlenül a programból, a tageket, kategóriákat is megadhatjuk. Ha kell, a bejegyzés publikálás nélkül elmenthető későbbi szerkesztésre, és van előnézeti lehetőségünk is, amihez a program letölti a blog sablonját is, így gyakorlatilag a végleges környezetében láthatjuk az irományunkat.
A hagyományos szövegszerkesztési funkciókon felül természetesen akár a HTML kódot is birizgálhatjuk benne, bár erre meglehetősen ritkán van szükség.
Offline íráshoz is kiválóan alkalmazható, mivel az anyagokat lementhetjük a gépünkre is, és később, ha online kapcsolat közelébe kerülünk, publikálhatjuk azokat a blogon.
A Blogo egyébként nem csak a példaként felemlegetett Wordpress motort támogatja, használható Blogger, Drupal, Joomla és egyéb blogokkal is, sőt, Twitterre, Facebookra és egyéb közösségi szolgáltatásokra is publikálhatunk a segítségével. A teljes lista itt található.