Tech techline.hu 2009. július. 09. 06:05

Miért jó blogot írni (és olvasni)?

A blogról kezdetben azt tartották, nem több egy internetre feltöltött...

A blogról kezdetben azt tartották, nem több egy internetre feltöltött naplónál, amelyben túlzottan extrovertált emberek osztják meg legszemélyesebb gondolataikat a nagyvilággal. Mára a blog önálló műfajjá vált, amelyben a bloggerek nemcsak az érzéseiket, gondolataikat osztják meg, hanem tapasztalataikat, jó tanácsaikat is.

A modern naplóírók eszköze a billentyűzet

Megjelentek a tematikus blogok, köztük a politikával, közélettel, filmekkel, sorozatokkal és fogyasztói panaszokkal foglalkozók is. A blogokban sok esetben nem csupán egyszerű szöveges leírásokat olvashatunk, hanem képeket, zenéket, videókat is találunk, az olvasók pedig hozzászólásaikkal általában azonnal reagálhatnak az írásra, kifejezve tetszésüket vagy épp nemtetszésüket, esetleg gazdagíthatják a blogger által megadott adatok körét, ezzel is színesítve egy-egy beszámolót.
Saját blogot indítani nem ördöngösség. Nem szükséges hozzá sem programozási tudás, sem komolyabb internetes tapasztalat, aki megbirkózik egy szövegszerkesztő programmal, annak egy blogmotor sem jelent majd problémát. Blogot pár perc alatt létre lehet hozni, számos magyar és külföldi szolgáltatónál is, mindenféle költség nélkül. Kezdőknek talán egyszerűbb lehet egy olyan magyar oldallal indítani, mint például a blog.hu vagy a freeblog.hu, de a legnagyobb külföldi blogszolgáltatók oldalán ‑ ilyen a blogspot.com vagy a wordpress.com ‑ is elboldogul bárki, aki legalább alapszinten beszél angolul.
A blogírásról (és -olvasásról) további érdekességeket tudhat meg a cikk folytatásában, itt.

Hirdetés
További cikkeink Trump elnöki beiktatásáról
Itthon hvg.hu 2025. január. 21. 06:30

László Róbert a Fülkében: Egy előrehozott választás a gyengeség beismerése volna a Fidesznek

Eltörölhetik az egyéni választókerületeket, játszhatnak a listaállítási feltételekkel, vagy akár a bejutási küszöbbel is – László Róbert, a Political Capital választási szakértője illúziónak tartja, hogy a kormánypárt ne nyúlhatna egy évvel a 2026-os országgyűlési választások előtt a törvényhez. Kacskovics Mihály Béla a szakértőt a Fülke legújabb adásában kérdezte a félprezidenciális rendszerről szóló pletykákról és a tolnai időközi választásról is.