Az „almás ember” nevét szinte mindenki ismeri, akinek csak egy pici affinitása is van a számítástechnika iránt.
Az „almás ember” nevét szinte mindenki ismeri, akinek csak egy pici affinitása is van a számítástechnika iránt. Steve Jobs valóban meghatározó formátumú alakja a modern számítástechnikának, cégével (pontosabban annak termékeivel) szinte valamennyien találkozunk nap mint nap. De vajon mennyit tudunk erről a kultikus figuráról, vagy ahogy szívesen emlegetik, a Szilícium Völgy fenegyerekéről? Az élete bővelkedik az érdekes, mindemellett kevéssé ismert momentumokban. Az onlineschools.org weboldal összegyűjtötte ezeket, s mi most e gyűjteményből csemegézünk.
A kis Steve, bármilyen meglepő is, diszlexiás volt. Ennek a „betegségnek” fő tünete az olvasási képesség elmaradottsága az életkor, iskolázottság és intelligencia alapján elvárható szinttől. Steve-nek nehezére esett visszaidézni az olvasott szöveget, s gyakran felcserélte a betűket is. Ám hogy mennyire nem ez határozza meg, kiből, mi lesz, arra nem csak Jobs a jó példa, hanem Albert Einstein is, aki szintén ebben a zavarban szenvedett gyermekkorában.
Steve-et persze nem zavarta az, hogy nehézkesen olvas, nem vált visszahúzódóvá. Éppen ellenkezőleg: égetni valóan rossz kölyök volt, egyszer például egy kígyót engedett osztálytársai közé, és a fejébe vette, hogy bombát fog gyártani (még kísérleteket is végzett ezzel kapcsolatban).
Amikor Steve 12 éve volt, a HP egyik mérnöke mutatott neki egy komputert. A fiúnak iszonyúan megtetszett, s azonnal akart egyet magának, hogy legyen mivel „játszania”.
Steve Jobs az Atarinál dolgozott. Roppant szorgalmas volt, gyakran éjszakára is bent maradt a munkahelyén. A személyi higiénia viszont kevéssé érdekelte, s munkatársai körében legendás volt ..hmmm… az „illatáról”.
1977-ben, 22 éves korában vette az első öltönyét, a West Coast Computer Fairre, ahol bemutatta az Apple II-t. Azóta persze sok víz lefolyt a Dunán, s ma már Jobs igencsak ad magára, és természetesen nem csupán egyetlen öltönye van. Ennek ellenére kedvenc viselete a farmer, amelyből több mint száz darab van a birtokában.
Nem áprilisi tréfának szánták, de 1976-ban éppen április 1-jén alapították meg az Apple Computert, s jelentek meg az Apple I számítógéppel. A társalapító egy másik Steve, Steve Wozniak volt.
Jelenleg az Apple Computer alkalmazottainak kitűzőt kell viselniük, amelyen a nevük és egy szám szerepel (ami nagyjából azt mutatja, hányadik helyen állnak a céges rangsorban). Nos, Steve Jobs kitűzőjén nem az 1-es szám, hanem a nulla áll. Éspedig azért, mert az 1-es számit Wozniak kapta, és Jobsnak azért mégiscsak mutatnia kellett, ki az úr a háznál.
Steve Jobs, akárcsak a felesége, vegetáriánus, És hogy mi a kedvenc gyümölcse? Természetesen az alma.
Az egyik legsikeresebb „csábításaként” emlegeti, amikor sikerült az Apple-höz csalogatni John Sculley-t, a Pepsi-Cola elnökét. Állítólag Steve Jobs a következőkkel győzte meg: „Egész életedben cukros vizet akarsz árulni? Nem akarnád inkább megváltoztatni a világot?”
2008-ban halálhírét költötték, és ugyebár tudjuk, hogy a közhiedelem szerint ebből jól lehet kijönni. Felgyógyulásához azért valószínűleg a sikeres májátültetés (2009-ben) is hozzájárulhatott.
Az egykori diszlexiás rosszcsont – a Forbes magazin listája szerint – ma a világ 136. leggazdagabb embere. A vagyona 5,5 milliárd dollárra rúg.