Sokunk kedvenc levelezője a Gmail, ami az egyszerű kezelhetőséget, a sok funkciót, a nagy mellékleletek csatolásának...
Sokunk kedvenc levelezője a Gmail, ami az egyszerű kezelhetőséget, a sok funkciót, a nagy mellékleletek csatolásának lehetőségét nézve egyáltalán nem meglepő. E sorok írója is már hosszú évek óta használja, és lelkesedése azóta is töretlen a Google levelezője iránt. A Gmailben még az is nagyszerű, hogy amikor azt hinnénk, jól ismerjük, mindig tud valami újdonsággal, meglepő tulajdonsággal szolgálni. Éppen egy ilyesmibe botlottam bele a minap, s ismeretségi körömet végigkérdezve kiderült, ezt a tulajdonságát (furcsaságát?) bizony alig ismeri valaki. De miről is van szó?
Amikor e-mail címet választunk, megadunk valakinek, az egyéb levelezőrendszereken szocializálódottak jól rögzült reflexeivel kínosan ügyelünk arra, nehogy eltévesszük, van-e pont e-mail címünkben, vagy épp ellenkezőleg, azt hangsúlyozzuk: egybeírva a nevem, pont nélkül (vagy a címben használt szójátékkal élve: pontatlanul). Nos, a Gmailben mindez felesleges, ugyanis ez a rendszer abszolút érzéketlen a pontokra, sőt még a space-szekre is. Azaz teljesen mindegy, hogy az e-mail címünk:
kovacsjenobela@gmail.com vagy
kovacs.jeno.bela@gmail.com, esetleg
kovacs.jenobela@gmail.com,
valamennyi levelet megkapjuk. Mindez jó szolgálatot tehet akkor, ha mondjuk a céges és a magán mail-címünk eddig csak egy pontban különbözött, hiszen nyugodtan megadhatjuk ugyanazt, s csak a szolgáltató domain nevének különbözőségére kell felhívnunk a figyelmet. Ugyanez igaz az üres helyekre (space-kre) is, azaz eredeti példánknál maradva, a kovacs jeno bela@gmail.com címre érkező levelek is Kovács úr fiókjában landolnak.