Mivel a számítógépen általában rengeteg dokumentumot, képet és egyéb állományokat, illetve különféle alkalmazásokat...
Mivel a számítógépen általában rengeteg dokumentumot, képet és egyéb állományokat, illetve különféle alkalmazásokat tárolunk, előfordulhat, hogy egy idő után nehezen találjuk meg azt, amit éppen keresünk. Ezen próbál segíteni a Bbox, amelynek segítségével egyetlen felületen gyűjthetjük össze alkalmazásainkat, kedvenc weboldalainkat, dokumentumainkat, képeinket, videóinkat, s megannyi egyéb fontos fájlt, szépen, kategóriákba rendezve. Az állományok természetesen maradnak eredeti helyükön, bár az Asztalról bedobott fájlokat és mappákat alapértelmezésben elrejti a program. Ezt egyébként a Tools/Options menüpontban kikapcsolhatjuk az Auto hide Desktop files opcióval, ha esetleg zavaró lenne, de az eszköztár Original file gombjára kattintva bármikor újra megjeleníthetjük az elrejtett eredetiket (csak kattintsunk a BBox-ban a fájlra, majd az Original File gombra és a Show menüpontra). Ha közben netán töröljük a BBoxot és néhány fájl rejtett marad, az Intézőben a Rendezés gombra kattintva a Mappa és keresés beállításai menüpont választása után megjelenő ablakban kattintsunk a Nézet fülre, s ott kapcsoljuk be a Rejtett fájlok, mappák és meghajtók megjelenítése menüpontot arra az időre, amíg visszaállítjuk a fájlok és parancsikonok láthatóságát (jobb klikk a fájlon, Tulajdonságok menüpont, majd a Rejtett opció elől vegyük ki a pipát).
Ezt most a kezdők kedvéért írtuk le ilyen részletesen, de amíg csak próbálgatjuk a programot, addig érdemes az Auto hide Desktop files és Auto hide original files opciókat - rögtön az első indítás után - kikapcsolni benne. Ha pedig megtetszett a BBox, utólag eldönthetjük, bekapcsoljuk-e ezt a szolgáltatást is (amúgy a felvett Asztali ikonok elrejtése például praktikus lehet).
A BBox használata amúgy nagyon egyszerű: mindössze a fogd és dobd módszert kell alkalmaznunk, hogy szoftvereinket, vagy azok parancsikonját elhelyezzük a megfelelő kategóriában, s ugyanígy kell eljárnunk a képek, videók, dokumentumok esetében is. A weboldalak címeit sem különösebben nehéz felvenni a listákba, csak kattintunk az URL Capture gombra az eszköztárban, majd a böngészőben az éppen megnyitott oldal URL címére a címsorban.
Linkekből egyébként kapunk egy előre összeállított gyűjteményt is, így a legnépszerűbb online keresőket, közösségi oldalakat, videó- és képmegosztókat minden gond nélkül elérjük a BBoxból azonnal.
A programban állítható a nézet, használhatunk ikonos, nézőképes vagy egyszerű lista módokat is, kinek, melyik jön be jobban. A kategóriákra osztáshoz tetszőlegesen hozhatunk létre csoportokat és katalógusokat, így könnyedén összeállíthatjuk a nekünk tetsző elrendezést.
A BBox felülete skinezhető, ha az eredetileg mellékeltek nem felelnek meg, letölthetünk rengeteg további “bőrt” a programhoz.
Jelenleg sajnos csak angolul és olaszul használhatjuk, de mivel készíthető hozzá nyelvi csomag, várhatóan lesz majd magyar menürendszer is idővel.
Fontos, hogy a programból van egy hordozható verzió is, amely nálunk kiválóan működött, ellentétben a telepíthető változattal, amely a Windows 7-es tesztrendszerben valamiért nem volt hajlandó megjegyezni a felvett ikonokat a következő indításig (igaz, Windows XP alatt abszolút hibátlanul működött). Szóval Windows 7-re jó szívvel inkább a hordozható verziót tudjuk javasolni (ezt egy tetszőleges mappába kicsomagolva és elindítva teljesen kényelmesen használhatjuk), amely kifogástalanul teljesített a tesztek során.