Tech techline.hu 2010. június. 28. 05:10

Döntsön az olvasó: melyik a legjobb ingyenes PDF-olvasó?

A PDF az egyik legjobb formátum dokumentumaink elektronikus tárolására: kereshető, nyomathű, szinte minden rendszeren...

A PDF az egyik legjobb formátum dokumentumaink elektronikus tárolására: kereshető, nyomathű, szinte minden rendszeren – beleértve mobilokat is – megnyitható (és azonos megjelenést biztosít), működnek benne a belső oldalakra vagy külső címekre mutató linkek, sőt manapság már igencsak multimédiás formátum, hiszen adott esetben hangot, videót stb. is integrálhatunk a PDF-dokumentumokba. Emellett ha az Adobe Acrobatot használjuk, remek csoportmunka eszközöket is kapunk.

PDF fájlokat szinte bármely rendszeren olvashatunk

Az Adobe természetesen ad hozzá ingyenes PDF-olvasót is, az Adobe Reader képében, több platformra is. S hogy egészen pontosan miért is használna mást az ember a PDF-fájlok olvasásához, mint az Adobe Reader? Nos, az Adobe Reader, bár sokoldalú, sajnos meglehetősen lassú és túlméretezett (ráadásul rengeteg biztonsági gond is napvilágot lát vele kapcsolatban, időről időre).
Linuxra rengeteg gyors PDF-olvasó létezik, ezek nagy része alapból megtalálható a különböző disztribúciókban. OS X alatt a rendszer Preview alkalmazása is kiválóan alkalmazható a PDF-fájlok olvasására, sőt részben még a szerkesztésükre is.
Természetesen a Windowshoz is egy halom ingyenes alkalmazást tölthetünk le, egyik jobb, mint a másik… de melyik a legjobb? Melyik alkalmazást válasszuk, ha problémamentesen és gyorsan szeretnénk megnyitni és kényelmesen olvasni a PDF-dokumentumokat? A gyorsaság vagy inkább a funkciók száma – például az alap szerkesztési eszközök – a fontosabbak a többségnek? Vagy az a tuti, ha az Adobe saját alkalmazását használjuk?
Tessenek szavazni, kinek, melyik ingyenes PDF-olvasó jön be leginkább Windowson, és persze várjuk a programneveket is a Hozzászólásoknál, ha esetleg kihagytunk valamit a listáról.

Hirdetés
Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.