Linux, Mac OS vagy Chrome OS? A Google munkatársai ezeket használhatják a Financial Times híre szerint, Windows csak kivételes esetben futhat a vállalati gépeken.
A Google hivatalosan nem kommentálta a Financial Times értesüléseit, a Spiegel Online kérdésére például a cég szóvivője, Kay Oberbeck szűkszavúan csak annyit mondott, hogy ez belső ügyük, és hogy „mindent megtesznek annak érdekében, hogy a munkafolyamatokat hatékonyabbá tegyék”.
Ha viszont név nélkül nyilatkoznak a keresőóriás munkatársai, már közlékenyebbek. A Financial Times több alkalmazottat is idéz, és eszerint a januári kínai hackertámadást követően az Apple számítógépeire és a Mac OS-re váltottak, illetve ha a PC-nél maradtak, akkor Linuxot kezdtek el használni. Az egyik alkalmazott ezt mondta: „Nem használunk már Windowst, ez biztonsági előírás”.
A New York Times egy korábbi cikkében arról írt, hogy a 2009 decemberében két napig tartó támadás egy szöveges üzenettel kezdődött, melyet a Google egyik kínai munkatársának küldtek MSN-en. Ez az üzenet tartalmazott egy linket, amire az alkalmazott rákattintott, mire egy vírusos weboldalra került. Az oldal megfertőzte a számítógépet, a támadók így voltak képesek bejutni a Google hálózatába. Eljutottak egészen a szoftver-tárig, amit a Google fejlesztők használtak.
A támadás a Google jelszó-rendszerét érintette, mely a Google Mail és az egyéb Google szolgáltatások felhasználóinak jelszavait kezeli, jelszavakat azonban a hackereknek nem sikerült megszerezni.
Az új alkalmazottak is Mac és Linux között választhatnak, Windowsos gépekhez a vezetőség külön engedélyét kell megszerezni. Még 2010-ben várható a Google Chrome OS megjelenése is, mely a 2009 közepén tett bejelentés szerint a mini-notebookoktól a nagygépekig minden számítógépen használható lesz.