Úgy tűnik, az EA egy hasonlóan hosszú életű galaxist alkotott a Spore-ral, mint amit a Blizzardnak sikerült...
Úgy tűnik, az EA egy hasonlóan hosszú életű galaxist alkotott a Spore-ral, mint amit a Blizzardnak sikerült összehoznia a World of Warcraft esetében. Hiába öregszik a játék, még mindig szép számmal vannak rajongói, s bevalljuk, mi magunk is örömmel „teszteltük”.
Ezúttal nem egy újabb Spore-kiegészítőt mutatunk be, hanem egy ingyenes online eszközt, amelynek a segítségével a Spore világával készíthetünk képregényt.
Persze mutattunk már mi professzionális képregénykészítőt, félprofi megoldást, és egyszerű, de jópofa online eszközt is, ám a Spore Comic Book Creator egészen egyedi.
A program flash-alapú, így a használatához egy böngészőre, egy flash plug-inra és egy ingyenes regisztrációra lesz szükségünk. Ha mindez megvan, akkor máris nekiláthatunk a képregénygyártásnak.
Az sem akadály, ha nincs telepítve Spore a gépünkön, sőt az sem, ha életünkben nem láttuk a játékot működés közben. Az online alkalmazás ugyanis rengeteg tájat, objektumot, járművet és persze lényt tartalmaz, így ezekből pillanatok alatt összedobhatjuk (szó szerint a fogd és dobd módszerrel) saját képregényünket, teljesen a Spore hangulatában.
Természetesen ha vannak saját lényeink, objektumaink, azokat is felhasználhatjuk a munkához, csak fel kell töltenünk a képüket az oldalra (a játékból könnyen exportálhatunk „fotót”).
A Spore Comic Book Creator használata egy kis gyakorlás után adja magát, talán csak a kategóriák közötti váltás sikerült kicsit fapadosra, illetve ahogy az sok hasonló alkalmazással lenni szokott, bizonyos karaktertípusoknál gondjai vannak a magyar ékezetes betűkkel. Ilyenkor érdemes a szöveget egy tetszőleges szövegszerkesztőbe (vagy akár a Notepadba) beírni, majd a vágólapról beilleszteni azt a szövegbuborékba, illetve a buborék betűtípusát átállítani olyan karakterre, amely támogatja az ékezetes betűk megjelenítését (például Verdana).
Ezt leszámítva, nagyon hatékonyan dolgozhatunk a programmal, a végeredményt pedig nyomtathatjuk, exportálhatjuk PDF formátumban, vagy pedig megoszthatjuk online, az embed kód, illetve közvetlen link segítségével.
Ha nem szeretnénk mindeni számára hozzáférhetővé tenni a képregényünket, lehetőségünk van a publikus mentés helyett privát beállítást is használni.