Korábban bemutattuk már a Toon Boom Animation cég gyerekeknek készült...
Korábban bemutattuk már a Toon Boom Animation cég gyerekeknek készült animációs programját, a Flip Boomot, amelynek a segítségével az általános iskola alsó tagozatosai tehetik meg első lépéseiket az animáció és rajzfilmkészítés rögös útján.
Ezúttal a képregények készítéséhez igyekszünk kedvet csinálni a Comic Boom bemutatásával, amely szintén a Toon Boom Animation műhelyéből került ki.
Nem véletlenül hangsúlyozzuk, hogy a program gyerekeknek (6 éves kortól) készült, a program eszköztárát kifejezetten úgy alakították ki, hogy az apróságok gond nélkül összeállíthassanak vele egy 4 részből álló kis regényt. Bár lehet benne festegetni is (egérrel is, de inkább digitális rajztáblával), a Comic Boom egyik legjobb tulajdonsága, hogy előre elkészített - többféle állapotban megrajzolt - figurákat és háttereket is tartalmaz, és azokat egyszerű fogd és vidd módszerrel használhatjuk. Ugyanez vonatkozik a szövegbuborékokra és a különféle egyéb objektumokra is, amelyeket szintén csak rá kell dobálnunk a „rajzlapra”, majd a szükséges mértékben méretezni és forgatni kell őket.
A rajzlapoknál minden esetben van előtér- és háttérrajzolási lehetőség is, amelyek között egyetlen kattintással válthatunk, így kényelmesen rendezhető be a történet helyszíne, és a háttér esetleges elrontása nélkül tudjuk utána a szereplőket is elhelyezni.
A felhasználható figurák száma sajnos nem túl nagy, de azért így is remek történeteket lehet fabrikálni (akár az egész család játszhat, közösen). Minden hátteret, szereplőt, objektumot kedvünk szerint kiszínezhetünk, így teljesen egyedi végeredmények születhetnek minden alkalommal.
A kész képregényt elmenthetjük különféle formátumokban (PDF, JPG, HTML), vagy akár ki is nyomtathatjuk. Az elrendezés is választható (vízszintes, függőleges, vagy minden dia kerülhet külön lapra).
A Comic Boom szinte tökéletes is lehetne, egyetlen gondja, hogy meglehetősen kevés clipartot kapunk hozzá alapból, s bár a program rajzeszközeivel saját gyűjteményeket is készíthetünk (így később is felhasználhatjuk az egyszer már megrajzolt grafikákat), azért az mégsem olyan, mintha tetszőleges képfájlokat is importálhatnánk.
A Comic Boom használható Windowson és Macen egyaránt, de próbaverzió sajnos nincs belőle, a teljes változat 20 dollárba kerül.