Mit nekünk vulkáni hamu, van videokonferencia!
Óriási fricskát kapott a természettől a civilizáció: az izlandi vulkánkitörés sosem látott káoszt okozott a...
Óriási fricskát kapott a természettől a civilizáció: az izlandi vulkánkitörés sosem látott káoszt okozott a légiközlekedésben, dollármilliókat buktak a légitársaságok, üzletemberek ragadtak távol munkahelyüktől, számtalan üzletkötés elmaradt, és még sokáig sorolhatnánk, mi mindent okozott egy „egyszerű” természeti jelenség, aminek ráadásul még nem is látjuk a végét. A probléma tehát valós, az infokommunikáció viszont – a videokonferencia megoldások használatával – enyhíteni tudja a károkat.
Miután minden perc számított, ezért az uniós közlekedési miniszterek videokonferencián keresztül egyeztettek a kialakult válságról, és ezen az úton határozták meg a szükséges lépéseket. A Magyar Telekom Csoporthoz tartozó KFKI Rendszerintegrációs Zrt. konvergens kommunikációs megoldásokkal foglalkozó szakértője, Szabó Péter, utalva az EU-s miniszterek hatékony helyzetkezelésére, a videokonferencia rendszerek vitathatatlan szerepére hívja fel a figyelmet napjaink üzleti és nem üzleti jellegű kapcsolattartásaiban egyaránt. „A világ egyre inkább abba az irányba halad, hogy felesleges üzenetküldések, körtelefonok helyett és az utazások megspórolásával a videokonferenciák beiktatásával gyorsítsák fel a szükséges egyeztetéseket, a szervezeten belüli és kívüli döntéseket” – fejtette ki a szakember. A technika használatával ugyanakkor a személyes találkozóból fakadó előnyök sem vesznek el, hiszen már fontos követelmény, hogy a videokonferencia a személyes jelenléthez fogható élményt nyújtsa a felhasználóknak. Ennek az elvárásnak a legjobban a telepresence rendszerek felelnek meg. A segítségükkel ugyanis a földrajzilag egymástól távol eső helyszíneken tartózkodó tárgyalófelek ugyanúgy láthatják, hallhatják egymást, mintha ugyanabban a tárgyalóban, ugyanannak az asztalnak a két oldalán foglalnának helyet.”
A KFKI szakértője úgy látja, hogy a mostani közlekedési káosz felgyorsítja annak a vállalati szemléletnek a terjedését Magyarországon is, amely szerint az infokommunikációt a mindennapi gyakorlat részévé kell tenni. Szerinte ma már nincs olyan feladat, amit online kapcsolattartással ne lehetne végrehajtani. A telepresence, a videokonferencia, az egységes üzenetkezelés mind, olyan innovatív, egyszerűen igénybe vehető megoldás, amelyek amellett, hogy konkrét üzleti hasznot hoznak és időmegtakarítást eredményeznek, a mostanihoz hasonló utazási bonyodalmaktól is megkímélik a cégeket.