Tech techline.hu 2010. március. 28. 06:00

Haverok, buli… a zenét mi adjuk

Amióta az egyre nagyobb teljesítményű asztali és hordozható számítógépek már multimédia központként is bevethetők...

Amióta az egyre nagyobb teljesítményű asztali és hordozható számítógépek már multimédia központként is bevethetők, egyre gyakrabban előfordul, hogy a házibulikon már a PC gondoskodik a talpalávalóról. Ha pedig ehhez még hozzávesszük a létező legnagyobb és legteljesebb zenei gyűjteményt (értsd: internet), valóban minden adott a fergeteges hangulathoz.
Lejátszhatjuk tehát a számítógépen tárolt zenéinket, de ha nincsenek ilyenek bekapcsolhatjuk valamelyik internetes rádiót (ilyenekről például itt és itt írtunk), amelyek azután megállás nélkül ontják a jobbnál jobb muzsikákat. És persze ott a Youtube, ahol bárkinek a kedvenc zenéje megtalálható.
Anélkül, hogy versenyeztetni kívánnánk a Youtube-bal (hiszen azt nem is lehetne), az alábbiakban egy ügyes kis weboldalt mutatunk be, amellyel nemcsak zenét szolgáltathatunk, hanem akár karaokézni is rávehetjük barátainkat.

Egyszerű a felület, de itt elsősorban a zene és a karaoke a lényeg

A Tubeoke (a névválasztás nem véletlen!) egy, a végtelenségig leegyszerűsített felülettel, valójában egyetlen keresőmezővel fogadja a látogatót. Nem kell regisztrálni, adatokat megadni, csupán be kell írnunk kedvelt együttesünk nevét, kedvenc muzsikánk címét, s máris sorjáznak a találatok (persze messze nem olyan számban, mint a Youtube-nál, de ennél az oldalnál elsősorban a változatosság a cél). Ha ráleltünk kedvencünkre, egy kattintás csupán, s máris két, egymás melletti ablak tűnik fel, az egyikben a zeneszám Youtube videója, a másikban viszont, amennyiben hozzáférhető, a zeneszám szövege. Ezek után nincs más hátra, mint indítani a videót, és kezdődhet a tánc vagy éppen az egyre népszerűbb közös szórakozás, a karaokézás.
Az oldalon természetesen magyar számokra is kereshetünk (hiszen a rendszer a Youtube-on alapszik), azonban a magyar zenék szövege nem jelenik meg a jobb oldali ablakban.

 

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.