Köztudott, hogy Adobe szoftvereke egy részéért, például a Photoshopért...
Köztudott, hogy Adobe szoftvereke egy részéért, például a Photoshopért, bizony mélyebben kell a pénztárcába nyúlni. Zsákbamacskát viszont senki sem szeretne venni, pláne ilyen áron. Ezt persze a szoftvergyártó is felismerte, és számos termékéhez kínál trial verziót. Ettől persze nem lesz mindenki boldog, főleg azok nem, akiknek kevés a hely a merevlemezén, vagy csak egyszerűen nem szeretnek trialokat próbálgatni.
Nekik szolgál egy érdekes szolgáltatással az Adobe: anélkül, hogy bármit letöltenének, egyszerűen a böngészőjükben próbálhatják ki az ismert és kevésbé ismert Adobe termékeket.
A virtuális környezetet a Technical Communications Suite 2 csomag formájában kínálja az Adobe.
Kattintsunk bal oldalon a TestDrive feliratra.
Innen a Runaware weboldalára kerülünk (ez a cég kínálja az alapot a virtuális szoftverkörnyezethez), ahol három lehetőség közül választhatunk: első helyen – ajánlottan – választhatjuk az online próbát, de ha úgy tetszik, letölthetünk trialokat vagy igényelhetünk TrialDVD-t.
Mielőtt azonban eljutnánk a virtuális környezethez, át kell esnünk egy angol nyelvű kérdőív kitöltésén (bár akkor sincs semmi, ha ezt kihagyjuk), illetve egy rövid regisztráción (ez utóbbi viszont kötelező).
Következő lépésben a szolgáltatás ellenőrzi, hogy a gépünk és a telepített összetevők elégségesek-e a virtuális környezet megjelenítésére. Ha probléma adódna, jól érthető súgó segít annak orvoslásában. Ha minden rendben, megtekinthetjük a programválasztékot.
Jelenleg az Adobe Framemaker 9-et, az Adobe RoboHelp 8-at, az Adobe Captive 4-et, az Adobe Photoshop CS4-et, az Adobe Acrobat Pro Extendedet és az Adobe Presenter 7-et tesztelhetjük a böngészőnkbe. Ha bármelyik itt felsorolt program nevére rákattintunk, megnyílik egy ablak a böngészőnkben, és benne a program szakasztott mása. Valamennyi funkció él, azaz minden tetszés szerint kipróbálható.
Mindez remekül hangzik, azonban a negatívumokról is szólnunk kell. Például arról, hogy az ilyen online demó meglehetősen lassú (olykor hosszú másodperceket kell várni egy-egy kép felépülésére), illetve arról, hogy ugyan teljes projekteket végrehajthatunk így a böngészőnkben, csak épp nem tudjuk elmenteni a végeredményt. Az sem mondható kedvezőnek, hogy például a Photoshop CS4 esetén csak megadott képekkel dolgozhatunk, nem importálhatunk be képeket a saját merevlemezünkről.
Ezzel együtt érdemes közelebbről is szemügyre venni ezt az érdekes tesztelési lehetőséget, hiszen még csak tárhelyet sem kell áldoznunk rá.