Több cikkünkben is bemutattukmár, hogyan lehet a VMware Fusion vagy a Parallels...
Több cikkünkben is bemutattukmár, hogyan lehet a VMware Fusion vagy a Parallels segítségével olyan programokat kipróbálni és használni, amelyek nem a gépünkön futtatott operációs rendszerre készültek.
Az VirtualBox gyakorlatilag mindent tud, amit a pénzért kapható társai (VMware Fusion, Parallels) kínálnak. A Windows, OS X és Linux rendszerekre készült változatokat a http://www.virtualbox.org/wiki/Downloads oldalról lehet ingyen letölteni.
Más virtuális szoftverekhez hasonlóan, a VirtualBox is képes több virtuális gépet kezelni, így például nyugodtan telepíthetünk OS X-et futtató gépünkre Windowst is és Linuxot is, de persze annak sincsen akadálya, hogy Windows alatt próbálgassunk Linux alkalmazásokat.
Egy-egy virtuális gép telepítése után állíthatjuk be az úgynevezett Guest Additions kiegészítőket. Ilyen extrák például a Seamless mode, a Full screen mode és a megosztott folderek.
A jelenlegi virtualizációs programok közül egyedül a VirtualBox támogatja teljes egészében a Remote Desktop Protocolt, ami lehetővé, hogy távolról futtassunk egy virtuális gépet.
A Sun Microsystem VirtualBox egy nyílt forráskódú megoldás, ezért már most számos külső fejlesztő által készített modul létezik hozzá.
A programról részletesebben itt olvashat, és videókon azt is megnézheti, hogyan lehet létrehozni egy új virtuális gépet és hogyan fut a Mac OS X Leopardon a Microsoft Windows 7.