Ez persze korántsem gond, hiszen az ember szívesen segít, pláne a barátoknak...
Ez persze korántsem gond, hiszen az ember szívesen segít, pláne a barátoknak és a családtagoknak. Hasonlóképpen öröm segíteni például a Total Commander telepítésében vagy használatában elakadt osztálytársaknak is.
Azonban többfelé szakadni senki sem szeret, és valljuk be, az is nehezen megoldható, hogy amikor az egyik rokon elakad az Outlook Express címjegyzékének feltöltésénél, akkor a segítségnyújtó autóba vágja magát és rohanjon a helyszínen megoldani a problémát. A telefonos segítség nem mindig működik (ha valaki nem ismeri ki magát egy menüben, annak hiába próbáljuk pixelre pontosan elmagyarázni a „távrecsegőbe”, hogy mégis mire kattintson). A legkényelmesebb, valóban hatékony megoldás, ha valamilyen távoli elérést biztosító alkalmazással próbálkozunk.
Ilyeneket mutattunk már be korábban is, sőt a modern rendszerek beépítve is tartalmaznak erre megfelelő alkalmazást, ám ezek konfigurálása néha kicsit körülményes.
A Crossloop megoldja a konfigurálás minden gondját, mivel az kimerül egy egyszerű telepítésben, majd egy ingyenes online regisztrációban mindkét félnél (persze lehet, hogy ezt még nem ússzuk meg személyes ottlét nélkül, de később már minden segítségnyújtás leegyszerűsödik).
A program telepítése és a regisztráció után (a windowsos mellett immár OS X-es kliens is van, vagyis akár a Macesek is segíthetik vele egymást) kapunk egy egyedi hozzáférési kódot (Acces Code), amely kvázi telefonszámként működik. Ha segítséget kérünk, csak megadjuk ezt a kódot, például telefonon, vagy chatprogramban, majd a program ablakában a Share fülre kattintva megnyomjuk a Connect gombot.
Ezt követően a túlsó végen a segítségnyújtó beírja a kódunkat az Access fülön a megfelelő mezőbe, majd kattint a Connect gombra. A segítségkérő utolsó tennivalója még a felugró ablakban a hozzáférés engedélyezése, és ezzel át is adta a gépe feletti uralmat a segítőkész barátnak.
A segítségnyújtó képernyőjén megjelenik a másik rendszer Asztala és máris lehet használni a távoli egeret és billentyűzetet, hogy megoldjunk egy problémát, vagy csak elmagyarázzuk a megoldás folyamatát, miközben mutogatjuk is a tennivalókat (a beszélgetés telefonon vagy chatprogramon keresztül folyhat). A dolog meglepően olajozottan működik, ennél egyszerűbben már nem nagyon lehetne ezt megoldani.
Az internet sebességétől függően változtathatjuk a képminőséget, beállíthatjuk a proxyt, és a távirányítást bármikor, bármelyik fél megszakíthatja.