1.
1. Az egy nap alatt küldött és fogadott szöveges üzenetek mennyisége meghaladja a Föld lakosainak számát (ami jelenleg nagyjából 6,7 milliárd). Ön vajon mennyivel veszi ki ebből a részét?
2. A Windows 3.1-ből a megjelenése utáni első két hónapban több mint 3 millió darabot adtak el. Vajon milyen eladási számot fog produkálni a Windows 7-es?
3. David Bradley neve feltehetően nem mond sokat a felhasználóknak. Pedig „fejlesztését” nap mint nap használjuk. Ő írta ugyanis a kódot a Ctrl+Alt+Del billentyűkombináció számára.
4. Egy átlagos felhasználó, miközben a monitorát nézi, hétszer pislog egy perc alatt, ami majdnem a harmada a normál pislogási gyakoriságnak.
5. Minden nyolcadik amerikai házaspár az internet segítségével talál egymásra.
6. Az első regisztrált domén név a symbolics.com volt. 1985. március 15-én jegyezték be.
7. Azokban a háztartásokban, ahol 60 csatorna fogható a műholdas (kábeles, internetes) televíziókon, csupán 15 csatornát néznek rendszeresen. Ahol pedig akár 96 csatorna is elérhető, ugyancsak 15 csatornára kapcsolnak rendszeresen. Szóval, tessék észnél lenni a csomagválasztásnál!
8. Az IBM PC-t tervező, 12 főből álló csoport kódneve a „piszkos 12” volt.
9. Bill Gates házának tervezéséhez Macintosh számítógépet használtak. Ennyire nem bízott Billy a windowsos gépekben és szoftverekben?
10. Egy Gameboy játékba sűrített számítási teljesítmény (2000-ben) pontosan annyi volt, amennyi az ember holdra szállását segítette. Vajon mikor lépünk a Marsra? A számítási teljesítmény feltehetően megvan hozzá.
11. A számítógépes merevlemez feje adatrögzítéskor egészen közel kerül a lemezhez. Hogy mennyi is ez a távolság? Nos, az emberi hajszál vastagságának négyezred, a vörösvérsejt átmérőjének háromszázad, s cigarettafüst részecskéjének 250-ed része.
12. Előzetes becslések szerint 2012-re 17 milliárd eszköz csatlakozik majd az internetre. Ez földlakókra lebontva, fejenként több mint két eszközt jelent.
13. Az interneten található képek 80%-án ruhátlan hölgyek láthatók. Uraim, számoljanak utána!
14. A legelső banner hirdetés a Hotwired magazin oldalán jelent meg, 15 évvel ezelőtt.
15. Az első beszédfelismerő szoftvert 38 évvel ezelőtt készítették Indiában. A program a Hearsay névre hallgatott, s a fejlesztésében oroszlánrésze volt Raj Reddy mesterségesintelligencia-kutatónak.
16. A világ legdrágább játéka, legalábbis ami a fejlesztésre fordított összeget illeti, a ShenMue volt. 20 millió dollárt ölt bele a Dreamcast. Vajon megérte nekik?
17. A bug (bogár, illetve hibás működés) szó eredete tényleg a számítógéphez kapcsolódik. Az egyik ősi „komputerben”, egy abakuszban molylepkét találtak, ami zavarta a számítóeszköz működését.
18. A világ lakóinak fele (körülbelül 3,35 milliárd ember) még sosem látott vagy használt telefont.
19. Naponta egymillió domén nevet regisztrálnak a világon. Ha ez ilyen őrült tempóban folytatódik, hamarosan nem lesz, akinek domén név kell.
20. S a végére egy találós kérdés. Dániai szerver, észt szoftver, ausztrál doménregisztráció és fejlesztők. Mi ez? Nos, ez nem más, mint a hirhedt p2p szoftver, a Kazaa.