A cikksorozat ötlete onnan indult, hogy régi telefonom már 6 éves lett, és bár...
A cikksorozat ötlete onnan indult, hogy régi telefonom már 6 éves lett, és bár megbízhatóan működik, már nagyon ütött-kopott. Első dolgom természetesen a márka weboldalára vezetett, ahol sok jópofa új telefont láttam, de igazából egyik sem győzött meg arról, hogy feltétlenül őt kellene megvennem. Egy telefont több évre veszünk, legyen modern, legyen szép, legyen masszív, legyen megbízható. Mindez persze azt is jelenti, hogy legalább 50 000 Ft-ot kell érte kifizetni, ha kártyafüggetlenül szeretném megvenni. Valamiért irtózom tőle, hogy újabb évekre kötelezzem el magam a szolgáltatómnál, ezért nem volt szempont, hogy náluk mit lehet kedvezményesen kapni.
Tesztelési szempontok
Nőként természetesen legfontosabb szempont a kinézet. Az eddigi telefonjaim mind kinyitható, úgy nevezett kagyló telefonok voltak, de mivel sokan használnak csúszkás mobilokat, így ezeket is belevettem a sorozatba. Néhány alapvető funkciót azonban alapul vettem, mert ezekben nem szerettem volna kompromisszumot: A telefonokról direkt olyan képeket készítettem, ahol női kézben láthatók.
- 3G - ez az utolsó kód, amit használok, de ezt muszáj volt belevenni. A 3G, avagy harmadik generáció leegyszerűsítve azt jelenti, jó minőségben lehet a telefonon az internetre csatlakozni.
- zenelejátszó
- minimum 2 megapixeles kamera, ha lehet, vakuval
- külső memóriát (mikro SD vagy SD kártyát) lehessen beletenni, hogy a kedvenc zenéimet, képeket viszonylag nagy mennyiségben lehessen rajta tárolni
- MP3 csengőhang - nem szeretem a gyári csengőhangokat, de mivel sokan használják őket, belevettem a tesztbe.
- FM rádió - imádom ezt a funkciót, gyakran jött már jól unalmas ügyintézések, BKV járatokra várakozás során.
- navigációs gombok használata: ez a szempont klasszikus női dolog, nem írnak róla a tesztek, de mivel a nőknek általában hosszú körmük van, kellemetlen lehet a rosszul kialakított navigáció. Ráadásul nekem rendkívül fontos szempont, hogy a telefon egyben biztonságot is jelent, tehát ha baleset ér, ha megtámadnak, ha bármikor olyan helyzetbe kerülök, hogy úgy kell a 112-t tárcsázni, hogy közben nem tudok ránézni a telefonra, akkor is meg tudjam ezt tenni.
A teszt módszere
A telefonokat a márka forgalmazóktól kaptam, 1-2 hétig lehettek nálam, közben pont úgy használtam őket, mintha a sajátjaim lettek volna: beállítottam rajta a profilokat, használtam a naptárat, jegyzeteket, az ébresztést, lemerültek, töltődtek, üzeneteket írtam rajtuk, fényképeztem, interneteztem velük. Íme az első három telefon tesztjének eredménye.
A teljes teszt itt olvasható >>>