2009. június. 16. 17:27 MTI Utolsó frissítés: 2009. június. 16. 17:25 Tech

Az egyedülállók aktívabbak a közösségi oldalakon

Az internetező egyedülállók nemcsak többet csetelnek, de a közösségi oldalakon is aktívabbak - derült ki a KutatóCentrum és a MASMI Hungary Piackutató Intézet közös felméréséből.

A válaszadó internetezők 71 százaléka regisztrált tagja legalább egy közösségi portálnak, s 51 százalékuk havi rendszerességgel látogatja azokat. A legaktívabb felhasználók a fiatalok: a 18-29 évesek 63 százaléka havonta minimum egyszer belép egy közösségi oldalra. A netező egyedülállók is sűrűbben látogatják a hasonló honlapokat, közel kétharmaduk havi rendszerességgel ellenőrzi felhasználói adatlapját (profilját), míg a párkapcsolatban élőknek csupán 45 százaléka.
   
A Magyarországon elérhető oldalak között egyértelmű az iWiW dominanciája: nemcsak a legtöbb taggal rendelkezik - a 18-64 éves netezők 68 százaléka regisztrált felhasználó -, de a legaktívabb közösséggel is, hiszen a tagok közel 80 százaléka vallotta magát aktív felhasználónak. A második legtöbb taggal rendelkező közösségi oldal a myVIP, az internetezők egyharmada regisztrált a szolgáltatásra. 
   
A közösségi oldalak mellett a csetprogramok is igen népszerűek, az internetezők több mint 40 százaléka havi rendszerességgel használ azonnali üzenetküldő szolgáltatásokat. A férfiak közel 45 százaléka, a nők 39 százaléka legalább havonta használja ezt a kommunikációs módot. A legaktívabb csetelők a 18-29 évesek és az egyedülállók. 
   
A legnépszerűbb csetprogramok az MSN és a Skype, s míg előbbit a 18-64 éves netezők 37 százaléka használja, addig utóbbit minden ötödik internetező - olvasható a felmérés kommunikációjával megbízott ügynökség.
   
A kutatás során 18-64 év közöttieket, 1031 főt kérdeztek meg az internetes közösségi oldalak és szolgáltatások használatáról 2008 decemberében. 

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.