2009. április. 29. 17:06 MTI Utolsó frissítés: 2009. április. 29. 17:08 Tech

Az interneten is "terjed" a sertésinfluenza

Az interneten is "terjed" a sertésinfluenza, persze csak a keresések és a csevegések számát tekintve; az utóbbi hét során milliók akartak információt szerezni a betegségről, a Google keresőjébe 5,4 millió amerikai ütötte be a kifejezést.

A sertésinfluenzaként emlegetett járványról szóló csevegések uralják a blogokat, valamint a Twitterhez, illetve a Facebookhoz hasonló közösségi oldalakat. "A betegség terjedésével arányosan nő a közvélemény érdeklődése, különösen a tünetek érdeklik az amerikaiakat" - számolt be Heather Hopkins, az internethasználatot kutató Hitwise elemzője. "A sertésinfluenza az új Susan Boyle" jegyezte meg ironikusan az egyik twitterező, a brit tehetségkutató versenyben felbukkant skót tehetség hirtelen jött internetes sikerére utalva.

Az utóbbi napokban a weben kutakodók milliói kötöttek ki a Wikipédia, a Google és az atlantai Járványügyi- és Megelőző Központ (CDC) internetes oldalán. Az atlantai intézet portáljának látogatottsága 442 százalékkal nőtt, szakértők további emelkedéssel számolnak a következő napokban. A Google sem tétlenkedett, külön oldalt üzemeltet a betegségről szóló információkról és a terjedés felmérésére.

Az internetes zsongást a közösségi oldalak is gerjesztik - állítja Susannah Fox, a Pew Kutatási Központ internetkutató programjának vezetője. "A közösségi média az információk kaptára, és mi vagyunk a méhecskék, akik elmerülnek benne, majd a talált információkkal visszatérnek a való világba" - magyarázta a kutató.

Noha az emberről emberre terjedő vírust teszik felelőssé 159 mexikói halálesetért, és a betegség az Egyesült Államok mellett már máshol is felütötte a fejét, több szakértő úgy gondolja, hogy a témával intenzíven foglalkozó média is felelős a közvélemény nyugtalanságáért.

hvg360 Hamvay Péter 2024. november. 28. 15:20

Magyar Péter a politikai sárm iskolapéldája – interjú Sonnevend Júlia amerikai-magyar médiaszociológussal

A sárm, amivel korunk politikusainak egy része él, azt sugallja, hogy „olyan vagyok, mint te, úgy gondolkodom, úgy élek, mint te<strong>”</strong>, még akkor is, ha ez nincs is így – mondja Sonnevend Júlia. Az amerikai-magyar médiaszociológust a témában írt sikerkönyvéről, Orbán Viktorról, Magyar Péterről, Kim Dzsongunról és az egyesült államokbeli karrierjéről kérdeztük.