Tech techline.hu 2009. április. 23. 06:00

Hallgasson zenéket ingyen, akár a saját weboldalán is!

A Grooveshark egy zenemegosztó- és közösségi oldal egyben.

A Grooveshark egy zenemegosztó- és közösségi oldal egyben. Letölteni ugyan nem lehet a dalokat, de összeállíthatunk belőlük saját lejátszási listákat. Ezeket ingyenes regisztráció után el is menthetjük későbbi használatra, de regisztráció nélkül sajnos mindig újra kell válogatnunk mindent. Miközben böngészünk, akár órákon át is a kedvenc nótáink szólhatnak a háttérben, meglepően jó minőségben.
A rendszer számos kényelmi funkciót kínál, például összeválogat nekünk egy listát az éppen hallgatott dalhoz hasonlókról, elküldhetjük a dal linkjét barátainknak, ismerőseinknek, megoszthatjuk azt a Facebookon, a Twitteren vagy a StumbleUpon oldalon.

Villámgyors keresés és válogatás

Sőt, akár saját zenelejátszót is „készíthetünk” vele, amelyet azután beilleszthetünk honlapunkba, blogunkba vagy egyszerűen csak kialakíthatunk vele egy háttérben működő lejátszót. Ehhez választhatunk a különféle skinek közül, vagy összeállíthatunk egy testre szabott lejátszót.
A zenei választék finoman szólva óriási, az oldal keresője félelmetesen gyors, a felülete pedig abszolút adja magát, szóval nagyjából így képzeli el az ember a tökéletes zenemegosztót.
Olyannyira, hogy eredetileg az oldal készítői igyekeztek megegyezni a kiadókkal, így elvileg az itt található zenék nem vetnek fel jogdíjkérdéseket. Azt nem lehet pontosan tudni, hogy a nagy kiadókkal végül mire jutottak, így persze az sem lehetetlen, hogy egyszer csak eltűnik az oldal a süllyesztőben, vagy átalakítják, ahogy az például a we7.com esetében is megtörtént (ingyenes letöltésekkel indult, a dalok előtt pár másodperces reklámmal, majd egyszerű online zeneboltként „végezte”). Már csak azért is érdekes kérdés ez, mivel az oldalon bárki megoszthat zenét P2P alapon. Egyelőre azonban a Grooveshark éli világát, és számtalan oldal épít rá.

Akár saját lejátszót is készíthetünk a blogunkba

Természetesen nem a Grooveshark az egyetlen olyan oldal, ahol online hallgathatunk zenéket.
Korábban több ilyet is csokorba gyűjtöttünk itt és itt, illetve nemrég mutattunk egy egészen érdekes megközelítést alkalmazó programot is. A Muziic a YouTube-ra feltöltött dalokra alapoz, ami több millió zeneszámot jelent (kérdés persze, hogy meddig, mivel a YouTube-on elvileg nem lehetne megosztani jogvédett tartalmakat).
Van tehát választék, ha valaki zenét szeretne hallgatni, és az online megoldás egyik nagy előnye, hogy ehhez még csak hatalmas háttértárra sincs szükségünk, hiszen a dalokat nem tároljuk el a gépen. Helytakarékos és kényelmes megoldás, ráadásul bármilyen - internet kapcsolattal rendelkező - gép elé leülhetünk, és egyetlen kattintással elérjük kedvenc dalainkat lejátszási listáink segítségével.

Hirdetés
Élet+Stílus Galicza Dorina 2024. december. 28. 20:00

Elillant történelem és babonamentes tűzvédelem – megnéztük a felújított Notre Dame-ot

Párizs székesegyháza fényesebben ragyog, mint valaha, de az évszázadok alatt felhalmozódott kosszal együtt mintha a történelmét is lemosták volna róla. Bár a felújítás még nem ért véget, ha a belső tér már nem változik, akkor az évtizedek múlva sebtében idelátogató turista azt se fogja tudni, mi történt az elmúlt öt évben a templom körül.