Érdekes számok jöttek azokról, akik lemezen hallgatnak zenét
Nem mindent visz a streaming, az pedig műfajonként változó, hogy a zenekedvelők mennyire ragaszkodnak a fizikai adathordozókhoz.
Nem mindent visz a streaming, az pedig műfajonként változó, hogy a zenekedvelők mennyire ragaszkodnak a fizikai adathordozókhoz.
Olyan fejlesztés érkezik a Spotifyba, ami automatikusan elkészít egy offline lejátszási listát. Ennek köszönhetően a felhasználóknak már nem kell ezzel előre tervezniük.
Kipróbáltuk, hogy hogyan muzsikál a gyakorlatban a remek ár-érték arányú Huawei Freebuds 6i és egyedi formájú testvérmodellje, a FreeClip, illetve a Samsung Galaxy Buds3-at és 3 Prót is alaposan leteszteltük.
Sokan szentül állítják: a veszteségmentes zene sokkal jobban szól, mint a tömörített. Egy felmérés és egy szakértő azonban árnyalja ezt a képet, és lehet, hogy csak néhány dologra kell figyelni a jobb zenei élményért.
Örömforrás is lehet a szomorúság, pontosabban a szomorú zenék hallgatása – derítette ki Emery Schubert ausztrál kutató, ezzel azt is megmagyarázva, mi az oka annak, hogy sokan keresik az efféle zenei élményt.
Hosszú évek ígérgetései után végre befuthat a Spotify veszteségmentes zenei élményt kínáló módja – szúrta ki egy Hypixely nevű Reddit-felhasználó az alkalmazás androidos változatának kódjában.
Osztrák kutatók megerősítették, amit sokan gondolnak: a dalszövegek megváltoztak, leegyszerűsödtek, énközpontúvá váltak. Úgy tűnik, így tükrözik a társadalmi változásokat.
A fideszes vezetők a miniszterelnök TikTok-csatornáján beszéltek zenehallgatási szokásaikról.
A Spotify még idén két új előfizetői csomaggal jelentkezhet, amelyek közül az egyik egy áremelést is magával hozhat.
A muzsikát rögzítő legkorszerűbb eszközökkel, a zenei streamingplatformokkal, a kiváló minőségű hangszórókkal és fejhallgatókkal sem lehet reprodukálni azt az élményt, amit az élő zene gyakorol az emberre – bizonyították svájci idegtudósok.
Ellentmondásos trend rajzolódik ki manapság: egyfelől nő az előfizetők száma a zenestreaming-szolgáltatóknál, másfelől újabb lendületet kapott a zenék illetéktelen letöltése, azaz a zenei kalózkodás. És úgy tűnik, mindebben a Google is nyakig benne van.
A Huawei a világ első olyan open-ear típusú fülhallgatóját dobja piacra, amely nem tesz különbséget bal- és jobboldali fül között. Európába december végén érkezik.