2009. április. 20. 12:49 MTI Utolsó frissítés: 2009. április. 20. 13:23 Tech

Az e-mailek 70-90 százaléka kéretlen levélszemét

Világszinten 80-100 milliárd levélre tehető a napi e-mail forgalom, ám ezeknek 70-90 százaléka levélszemét, azaz spam - mondta Bódis Ákos, a Yellow Cube 2000 Kft. ügyvezető igazgatója.

Az üzleti felhasználók napi 160-200 levelet küldenek, illetve kapnak, ezért számukra nagyon fontos, hogy az e-maileket megfelelően, biztonságosan kezeljék, például archiválják.

Az ügyvezető szerint egy vállalat produktivitását is szolgálja az, ha szakszerűen, a jogszabályoknak megfelelően dolgozza fel a leveleit, hiszen ezek ma már az üzletkötés eszközei.

A megfelelően tervezett és kivitelezett levelek pedig azért is fontosak, mert a címzettnek ezek alapján keletkezik az első benyomása egy cégről, illetve a küldőről.

Az ügyvezető igazgató kifejtette, az elektronikus levelek fontosságát mutatja például az, hogy már több céget marasztaltak el kartellezésben e-mailek alapján.

Bódis Ákos elmondta azt is, hogy a megfelelően archivált levelek nemcsak könnyen visszakereshetők, hanem sokkal, 50-90 százalékkal kisebb tárhelyet foglalnak el, mint a tömörítetlen e-mailek. Az ügyvezető szerint Magyarországon legalább 20 millió postafiók van, de egyes becslések szerint a számuk elérheti a 40 milliót is, hiszen egy felhasználónak több fiókja is van.

A 10 fős, 2005-ben alapított cég tavalyi árbevétele 50 millió forint volt, míg az idén 120 millió forint lesz a tervek szerint. A társaság adózás előtti eredménye átlagosan a bevétel 10 százaléka.

Gazdaság hvg.hu 2024. december. 01. 07:00

És akkor Varga Mihály állást váltott, a hitelminősítő pedig beszólt a magyaroknak

Pénteken végre felszállt a fehér füst, Orbán Viktor Varga Mihályt választotta a jegybankelnöki posztra, miközben Matolcsy György máris azt jósolja, hogy az évtized két legjobb éve vár ránk. Még aznap este a Moody’s kemény kritikával illette a magyar gazdaságpolitikát. A kormány arra épít, hogy végre sikerül költekezésre bírni az óvatoskodó országot. Persze, csak úgy lehet többet költeni, ha van miből. A hároméves bérmegállapodás ezt segítené, feltéve, ha a lakhatási válság és az újabb inflációs hullám el nem viszi az egészet. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.