Tech techline.hu 2009. március. 30. 06:30

Készítsen saját világórát!

Nemrégiben bemutattunk egy weboldalt, amelynek a segítségével különféle...

Nemrégiben bemutattunk egy weboldalt, amelynek a segítségével különféle órákat varázsolhattunk számítógépes asztalunkra. Az alábbiakban azt mutatjuk meg, hogyan készíthetünk saját világórát.

Az eredeti világóra

A legnagyobb világvárosokat és az ottani  helyi időt mutató térképet a TimeZoneCheck oldalon találjuk. Már ez is hasznos lehet, mert az előre beállított helyeken láthatjuk a folyamatosan változó idői, az egér mozgatásával az időzónákat olvashatjuk le, és a térkép alján található keresőmezőbe beírhatunk a térképen nem szereplő városokat is. A helységnevekre kattintva a Wikipédia megfelelő oldalára jutunk.

Saját óránk készítését egy üres térképpel indítjuk

Ha tetszik a térkép, elkészíthetjük saját változatunkat is. A Zebra Map oldalán egy ingyenes regisztráció után kezdődhet a munka. Kiválaszthatjuk a térkép színvilágát, meghatározhatjuk mekkora rész jelenjen meg a Föld rajzolatából.

A városok neve helyett ismerőseink is szerepelhetnek a térképen

Ezután megadhatjuk azokat a városokat, amelyeket meg szeretnénk jeleníteni a térképen. A helyszínekhez saját címkéket rendelhetünk, így például nem a városok nevei jelennek majd meg, hanem ismerőseinké, illetve a pontos  idő, amennyi náluk van. A feliratokhoz webcímeket is rendelhetünk, ezekre az oldalakra fogunk ugrani, ha a nevekre kattintunk.

Különböző méretű és színvilágú világórákat készíthetünk

Az elkészült, testre szabott világórát másokkal is megoszthatjuk. Tárolhatjuk a szolgáltatás szerverén, és az itt kapott URL címet elküldhetjük ismerőseinknek, de ha van saját weboldalunk vagy blogunk, akkor abba akár be is ágyazhatjuk a  térképet. Ha később további helyszíneket adunk hozzá vagy szerkesztünk rajta valamit, a változások azonnal láthatóak lesznek a beágyazott térképeken is.

Hirdetés
hvg360 Hamvay Péter 2024. november. 28. 15:20

Magyar Péter a politikai sárm iskolapéldája – interjú Sonnevend Júlia amerikai-magyar médiaszociológussal

A sárm, amivel korunk politikusainak egy része él, azt sugallja, hogy „olyan vagyok, mint te, úgy gondolkodom, úgy élek, mint te<strong>”</strong>, még akkor is, ha ez nincs is így – mondja Sonnevend Júlia. Az amerikai-magyar médiaszociológust a témában írt sikerkönyvéről, Orbán Viktorról, Magyar Péterről, Kim Dzsongunról és az egyesült államokbeli karrierjéről kérdeztük.