Tech techline.hu 2009. március. 20. 06:00

Készítsen látványos idővonalakat, telepítés nélkül

Az idővonalak használatával látványosabbá és érthetőbbé...

Az idővonalak használatával látványosabbá és érthetőbbé tehetünk egy-egy bemutatót, könnyebben elhelyezhetjük az időben a különféle történeteket.
A Dipity.com közösségi oldalon ilyeneket hozhatunk létre, akár néhány kattintással is. Felhasználhatunk benne online videókat, fotókat, blogbejegyzéseket, RSS feedeket, Twitter üzeneteket, zenéket stb.

Egy kis Mac történelem... De temérdek más téma is van a Dipity-n!

A felhasználási lehetőségek szinte korlátlanok, készíthetünk történelmi vagy hírösszefoglalókat, összegyűjthetjük kedvenc zenekarunk életútját, vagy éppen beszámolhatunk saját életünk eseményeiről. Az elkészült anyagokat értelemszerűen megtaláljuk a Dipity-n, de akár saját weblapunkba, blogunkba is beilleszthetjük.
Az idővonalon megjelenő videókat, képeket, szövegeket egyetlen kattintással megtekinthetjük, a zenéket lejátszhatjuk, az idősáv nagyítható, kicsinyíthető és még sok bejegyzés esetén is egészen gyors, egyszóval teljes a kényelem!
A létrehozása sem különösebben bonyolult, egy gyors regisztráció után a legegyszerűbb módszer, ha megadjuk Flickr, Picasa, YouTube, WordPRess, Twitter, Vimeo, Blogger, RSS feed stb. elérhetőségeinket (nem a jelszót, csak az eléréshez szükséges nevet), amelyek alapján a rendszer automatikusan összeállítja az idővonalat, és persze a fentiek közül bármelyiket frissítjük, az megjelenik a Dipity.com-on is. Ez mondjuk életünk idővonalra helyezésében nagy segítség. Ha egy adott témát dolgoznánk inkább fel, természetesen van lehetőségünk külön-külön is belinkelgetni a bejegyzéseket a megfelelő időponthoz. Az egész tényleg gyerekjáték.

A Dipity.com-on keresési lehetőség is van, így rengeteg érdekes témára találhatunk itt rá akkor is, ha mi magunk nem hozunk létre új timeline-t.
Természetesen az egész attól igazán közösségi, hogy lehetőségünk van olyan idősávok készítésére is, amelyeket együtt szerkeszthetünk a többi felhasználóval, vagy a barátainkkal, de persze ha nem akarunk közösködni, létrehozhatunk teljesen privát anyagokat is.
A „hagyományos” timeline nézet mellett találunk még továbbiakat is, a Flipbookban például hasonlóan lapozgathatunk, mint az iTunes Cover Flow nézetében, de van lista és Google maps megjelenítési lehetőség is.
A Dipity érdekes és hasznos kezdeményezés, erősen emlékeztet a Timetube-ra (nem véletlen, hiszen az is a Dipity-n alapul), amelyen YouTube kereséseinket helyezhetjük el hasonló idővonalon.

Hirdetés
Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.