Az idővonalak használatával látványosabbá és érthetőbbé...
Az idővonalak használatával látványosabbá és érthetőbbé tehetünk egy-egy bemutatót, könnyebben elhelyezhetjük az időben a különféle történeteket.
A Dipity.com közösségi oldalon ilyeneket hozhatunk létre, akár néhány kattintással is. Felhasználhatunk benne online videókat, fotókat, blogbejegyzéseket, RSS feedeket, Twitter üzeneteket, zenéket stb.
A felhasználási lehetőségek szinte korlátlanok, készíthetünk történelmi vagy hírösszefoglalókat, összegyűjthetjük kedvenc zenekarunk életútját, vagy éppen beszámolhatunk saját életünk eseményeiről. Az elkészült anyagokat értelemszerűen megtaláljuk a Dipity-n, de akár saját weblapunkba, blogunkba is beilleszthetjük.
Az idővonalon megjelenő videókat, képeket, szövegeket egyetlen kattintással megtekinthetjük, a zenéket lejátszhatjuk, az idősáv nagyítható, kicsinyíthető és még sok bejegyzés esetén is egészen gyors, egyszóval teljes a kényelem!
A létrehozása sem különösebben bonyolult, egy gyors regisztráció után a legegyszerűbb módszer, ha megadjuk Flickr, Picasa, YouTube, WordPRess, Twitter, Vimeo, Blogger, RSS feed stb. elérhetőségeinket (nem a jelszót, csak az eléréshez szükséges nevet), amelyek alapján a rendszer automatikusan összeállítja az idővonalat, és persze a fentiek közül bármelyiket frissítjük, az megjelenik a Dipity.com-on is. Ez mondjuk életünk idővonalra helyezésében nagy segítség. Ha egy adott témát dolgoznánk inkább fel, természetesen van lehetőségünk külön-külön is belinkelgetni a bejegyzéseket a megfelelő időponthoz. Az egész tényleg gyerekjáték.
A Dipity.com-on keresési lehetőség is van, így rengeteg érdekes témára találhatunk itt rá akkor is, ha mi magunk nem hozunk létre új timeline-t.
Természetesen az egész attól igazán közösségi, hogy lehetőségünk van olyan idősávok készítésére is, amelyeket együtt szerkeszthetünk a többi felhasználóval, vagy a barátainkkal, de persze ha nem akarunk közösködni, létrehozhatunk teljesen privát anyagokat is.
A „hagyományos” timeline nézet mellett találunk még továbbiakat is, a Flipbookban például hasonlóan lapozgathatunk, mint az iTunes Cover Flow nézetében, de van lista és Google maps megjelenítési lehetőség is.
A Dipity érdekes és hasznos kezdeményezés, erősen emlékeztet a Timetube-ra (nem véletlen, hiszen az is a Dipity-n alapul), amelyen YouTube kereséseinket helyezhetjük el hasonló idővonalon.