Örök fiatalság: akár száz évesen is lehet aktív szexuális életünk
Különös, eddig ismeretlen baktériumra bukkant egy kutatócsoport Jakutföldön, az örök fagy birodalmában, s mivel a baktérium felmelegedve látványosan szaporodni kezdett, beoltották egerekbe: a kis rágcsálók a szó szoros értelmében megfiatalodtak tőle.
A sokat ígérő kísérletről Anatolij Bruskov professzor, az egyik tyumenyi kutatóintézetben folyó kísérlet vezetője a Komszomolszkaja Pravda című moszkvai lapnak elmondta, a baktériummal beoltott idősebb egereknél láthatóan fokozódott a fizikai, szellemi és szexuális aktivitás, és néhány nőstény olyan korban szült utódokat, amely az embernél mintegy 70 évnek felel meg.
Az intézetben történelem előtti Viagrának nevezik a baktériumot, s a tudósok Bruskov elmondása szerint valóban feltételezik, hogy meg tudja hosszabbítani az emberek szexuális aktivitásának idejét, s talán képes meg is fiatalítani a szervezetet.
A baktériumot egy mamut maradványainak feltárása közben találták a jakutföldi Aldan folyó mellett, az úgynevezett Mamuthegyen, amelynek azért ez a neve, mert nagyon sok maradványt találnak ott mamutoktól, kardfogú tigrisektől, gyapjas orrszarvúaktól, barlangi oroszlánoktól.
A maradványokat, akárcsak a gyakorlatilag halhatatlan csodabaktériumot, egy húszezer évvel ezelőtti hirtelen lehűlés konzerválta, s válaszként a baktériumok olyan biológiai mechanizmust "dolgoztak ki", amely megvédi őket a megfagyástól - mondta el a lapnak Andrej Szubotyin, a biológiai tudományok doktora.
Ezek a baktériumok 3-5 millió évesek, de felmelegedve hajlott koruk ellenére viharosan elkezdtek szaporodni. Ennek láttán jutott az egyik kutató eszébe, hogy be kéne oltani velük egereket, s meg kellene nézni, mi történik.
A kutatók szerint az ősi Viagra különösen az idős, legyengült egéregyedekre volt látványos hatással: felbátorodtak, aktívabbak lettek, izmaik megerősödtek és nőtt szellemi, valamint szexuális aktivitásuk.
Az első értékelések szerint az oltás mintegy 20 százalékkal hosszabbította meg a laboratóriumi egerek életét, s egészen kimúlásukig megőrizte aktivitásukat: embernél ez azt jelentené, hogy még százéves korában is aktív minden tekintetben, a szexualitásban is - vélik a tudósok, s most azt kutatják, pontosan minek köszönhető az ősi baktériumok e hatása.