Tech techline.hu 2009. február. 03. 06:00

Levelezőprogram megállapítása e-mailből

Manapság nagyon népszerű a webfelületen keresztül folytatott e-mailezés...

Manapság nagyon népszerű a webfelületen keresztül folytatott e-mailezés, mindazonáltal aki 4-5 e-mail fiókkal rendelkezik és szeretné őket egy helyről kezelni az biztos, hogy levelezőszoftvert fog telepíteni erre a célra, és nem egyessével fogja meglátogatni a kiszolgálók honlapját. A legtöbb mai levelezőprogram beleírja a nevét és verziószámát az általa elküldött e- mailekbe! Ezeket persze az olvasó nem láthatja, mivel nem a levél törzsében, hanem azok fejlécében szerepel. A fejlécben találjuk az igazán fontos információkat, mint például a feladót és a címzettet. A levelezőprogram neve előtt a fejlécben mindig az X-Mailer szó áll! Nincs más dolgunk, mint megkérni az aktuális e-mail kliens programunkat, hogy mutassa meg a fejléceket. Kliens természetesen a Gmail webes felülete is lehet. Nyissunk meg Gmailben egy levelet, majd a válasz gomb mellett kattintsunk a kicsi, lefele mutató kék nyílra, és válasszuk az „Eredeti megjelenítése” menüpontot.

A menüpont neve helyesen talán a Forrás megjelenítése lenne

Keressük meg az X-Mailer sort!

Megvan a levelezőkliens, éljen!

Microsoft Office Outlook 12.0 a verziószámából adódóan Outlook 2007-et jelent. Gondoljunk bele. Küldünk egy üres levelet egy idegennek, és máris tudhatja, hogy mi egy fizetős levelezőszoftverből küldjük az e-maileket. Igen, és esetleg megkérdőjelezheti annak legalitását. Ejha!
Ha az e-mail fejlécében nem találunk X-Mailer sort, akkor valószínűleg webfelületről küldték az e-mailt, vagy pedig a küldő szoftver – talán akarattal – eltitkolta a kilétét. 

PHPMailer - a legnépszerűbb levélküldő a php-sok körében

Ha a hírlevelek fejlécét tekintjük meg, sűrűn találkozni fogunk a PHPMailer kifejezéssel, ami azt jelenti, hogy PHPs weblapról, valószínűleg SMTP kiszolgálón keresztül küldték a hírlevelet.


Hirdetés