A témával foglalkozó kutatók négy különböző megoldást...
A témával foglalkozó kutatók négy különböző megoldást találtak, amelyekkel részben vagy teljes egészében kinyerhetők a leütések a vezetékes billentyűzetekből. Amint a lenti videókon is látni fogják, 20 méteres körzetben, akár a falon keresztül is ellophatják adatainkat. Ezáltal könnyen hozzájuthatnak a jelszavainkhoz, nyomon követhetik ténykedésünket a gép előtt, anélkül hogy észrevennénk, hiszen a beavatkozás semmilyen fizikai kontaktust nem igényel.
A videón egy Logitech billentyűzettel demonstrálják az adatlopást. A billentyűzeten a következő szöveget gépelik be: trust no one (ne bízz senkiben), a szöveg pedig a szoba másik végében elhelyezett számítógép monitorán is megjelenik.
A vezetékes klaviatúrák elektromágneses mezőt gerjesztenek, ebből az elektromágneses sugárzásból pedig olyan információk nyerhetők ki, mint amilyenek az egyes billentyű-leütések is. Bár a kutatók is különösen kockázatosnak tartják emiatt a billentyűzeteket, mégsem aggódnak, mert semmilyen bizonyítékot nem találtak arra vonatkozóan, hogy bármelyik módszer lehetővé tenné a távoli lehallgatást, ráadásul a tesztek szerint a modern klaviatúrák esetén még kisebb a lehallgatás valószínűsége. Annak mérésére, hogy a billentyűzetek létrehoznak-e kompromittáló jeleket, a kutatók az elektromágneses sugárzásokat mérték, miközben egy-egy billentyűt lenyomva tartottak. A sugárzás méréséhez egy speciális vevőkészüléket használtak, amelyet mérés előtt a megfelelő frekvenciára hangoltak. A tesztek során kiderült, hogy a módszer nem optimális, mivel a elfogott jel nem tartalmazta a legnagyobb entrópiát, ezáltal jelentős mennyiségű információ elveszett. Mindazonáltal a teszthez használt 11 különböző, 2001. és 2008. között gyártott (PS/2, USB, notebook) billentyűzet esetében a feltárt négy különböző eljárás legalább egyike eredményhez vezetett, tehát a klaviatúrák sebezhetőnek bizonyultak.
A kutatók, az eredményeket összegezve arra jutottak, hogy mindaddig veszélyben leszünk, amíg olcsó eszközöket használunk a mindennapokban. A billentyűzetek ugyanis elsősorban az árra, valamint a megjelenésre koncentrálnak, s a többi tulajdonság (így a biztonság) háttérbe szorul.