Tech techline.hu 2008. október. 15. 08:00

Érje el a Windows Asztalt az ablakok kicsinyítése nélkül

A DeskOnTop leginkább egy kicsinyített Asztal-klónnak fogható fel.

A DeskOnTop leginkább egy kicsinyített Asztal-klónnak fogható fel. Ha az egér bal gombjával a Windows órája mellé leülő kis program ikonjára kattintunk, egy felugró ablakban láthatjuk az Asztal teljes tartalmát, nagyjából olyan elrendezésben, mint az eredeti Asztalon, csak persze kicsiben. 

Asztal nagyban és kicsiben...

Programokat indíthatunk e kis Asztal parancsikonjaival, megnyithatunk oda másolt képeket, mappákat, vagy akár a Sajátgépet is. Az ikonok méretét a Settings menüben szabályozhatjuk, s ugyanitt lecserélhetjük a virtuális Asztal háttérképét is. Az ikonok fölé mozgatva a kurzort, láthatjuk annak nevét is.

A kiválasztott ikon információi

Ha a jobb egérgombbal kattintunk a program Tálcán látható ikonjára, akkor az előző megoldás helyett egy, a Start menühöz hasonló menüből választhatunk az Asztalon tanyázó ikonok közül.
Ha a jobb egérklikk után az Ikonrendezés szempontja/Asztali ikonok megjelenítése lehetőséget választjuk (kiszedve előle a pipát), ugyan eltüntetjük az Asztalról az ikonokat, ám a programmal utána is elérhetünk mindent, amit oda helyezünk (lévén az Asztal tartalma tulajdonképpen egy mappában található a Windowsban). 

A jobb-klikk hatása. Ronda ikonok, de hasznos funkció.

Így megszűnhet a Windows Asztalán uralkodó esetleges káosz, kérdés azonban, hogy praktikus döntés-e ez, hiszen az Asztalt remekül ki lehet használni.
Az viszont kétségtelen, hogy ha nem akarjuk állandóan lekicsinyíteni az éppen használt alkalmazások ablakait, a DeskOnTop az egyik legkényelmesebb megoldás az Asztalon tárolt parancsikonok, képek, dokumentumok, mappák gyors elérésére.


Hirdetés
Világ Németh András 2024. november. 30. 12:30

Így halnak meg Oroszországban a semmiért az észak-koreai katonák

Amerikai illetékesek is megerősítették, hogy észak-koreaiak is voltak azok között a katonák között, akik a napokban az oroszországi Kurszk térségében életüket vesztették egy brit manőverező robotgépekkel végrehajtott ukrán támadásban. Közben az is kiderült, hogy a Putyin segítségére vezényelt távol-keleti katonák zsoldja leginkább Kim Dzsong Un diktátort és környezetét gazdagítja.