Természetes szó sincs arról, hogy maradandó károsodást okozzunk a...
Természetes szó sincs arról, hogy maradandó károsodást okozzunk a telefonban, csupán egy szoftverrel csiholhatunk lángot a képernyőre. A Sonic Lighter valójában semmire sem jó, azonban az ötlet és a megvalósítás remek.
A programot elindítva egy öngyújtó jelenik meg a képernyőn, azonban előtte még engedélyezhetjük, hogy aktuális földrajzi helyzetünket lekérdezze a szoftver. Hamarosan az is kiderül, hogy ennek mi a jelentősége, előtte azonban próbáljuk meggyújtani a lángot. Ehhez az öngyújtó kis kerekével kell szikrát csiholni, ami hanghatások kíséretében meggyújtja a lángot. Az IPhone-t mozgatva a láng is úgy mozog, mintha valódi lenne. Akár hozzá nis érhetünk az ujjunkkal, s a forróság hiányát leszámítva, ez a művelet is egy igazi láng mozgásának megfelelő hatást eredményez.
Ha teljesen elfordítjuk a telefont, akkor sajnos megperzselődik annak oldala is. További látványos művelet, ha ráfújunk a lángra. Kisebb fújásnál csak elbillen, nagyobbnál akár ki is alszik. A program a hangokat nem a készülék alján található hangszórón adja ki, hanem a telefonbeszélgetésnél használt, felső részen lévőn. Ennek az a jelentősége, hogy ha ismerősünknek iPhone-ján is működik a program, akkor az égő lánggal, pontosabban annak hanghatásával, meg tudjuk gyújtani a másik készüléket is.
Az lángoló telefonok elküldik földrajzi koordinátáikat a gyártó weboldalára, és ott rákerülnek egy világtérképre. A lángoló iPhone-okat mutató térképet akár webböngészőből, akár a telefonról is meg lehet nézni.