Aki látott már Google Mapset, vagy Google Earth-t, annak nem lesz meglepetés a program...
Aki látott már Google Mapset, vagy Google Earth-t, annak nem lesz meglepetés a program kezelőfelülete. Bal oldalon beállíthatjuk, milyen típusú látványosságokra vagy programokra vagyunk kíváncsiak, és ezek fognak megjelenni a térképen. A kiválasztott bejegyzésekhez általában képet és egy kiválóan megírt angol nyelvű tájékoztatót is kapunk. A számos csoport és kategória között természetesen ott van a legnépszerűbb látványosságokat gyűjtő menüpont is, hogy a lényeget véletlenül se hagyjuk ki. Az egész koncepcióval csak egy a probléma: az ember ritkán hurcolászik magával laptopot, hogyha várost nézni indul. Erre a megoldás az iPhone-unkban, vagy iTouchunkban rejtőzik, ugyanis ezekre is telepíthető a Schmaps, illetve valószínűleg a WindowsMobile rendszerekre is fel lehet tessékelni a térképet. Egyébként a Schmaps inkább a helyszínen lehet hasznos, nem az otthoni tervezgetéshez, amikor az ember nem bánja, hogyha valamiféle sztorit, vagy egy területi-történeti felosztást is kap a kiválasztott városhoz. Ha viszont magunkkal tudjuk vinni a helyszínre, akkor nem csak a következő úti cél, hanem a kulturális programok, koncertek, éttermek, vagy klubok megtalálásában is segít, amiben egy szokványos útikönyv nem feltétlenül partner.
Először persze a Budapest guide-ot próbáltuk ki, amely meglepően sok információval szolgált a különböző templomokról, múzeumokról, kár, hogy a Vörösmarty tér nem Budán van... A bécsi térkép már jóval többet nyújt, mint a budapesti, iszonyúan sok helyszínnel és fotóval.
A Schmaps alapvetően ígéretes projekt, de ahhoz, hogy igazán ki tudjuk használni az előnyeit, nem árt valami komolyabb kütyü, amelyen magunkkal vihetjük, mert azért az otthoni nézelődéshez talán nagyobb élmény egy hagyományos útikönyv vagy album.