2008. április. 01. 12:28 hvg.hu Utolsó frissítés: 2008. április. 01. 12:13 Tech

Senki sem menekülhet: április elseje az irodában

Mi tehető meg egy irodai környezetben április elseje alkalmából? Gondolatébresztőnek szánt tíz válogatott tréfánk nem kíméli a Google-t, az optikai egereket, a böngészőket és a Macintoshokat sem.


1. Halálos kék képernyők
Felhasználók millióit kergette eddig őrületbe a Windows kék képernyője, a fájdalmas trendet pedig most tovább is fokozhatjuk a Blue Screen of Death képernyővédővel. A sors furcsa iróniája, hogy a hibaüzenetet imitáló képernyővédőt a Microsoft oldaláról lehet letölteni - a megtréfált kollégák pedig várhatóan azonnal újra is fogják indítani a gépüket, akár elmentették azt, amin dolgoztak, akár nem.

2. Cseréljük ki a desktopot
A klasszikus átverések klasszikus átverése. Csináljunk egy screenshotot a kiszemelt áldozat képernyőjéről, majd azt állítsuk be háttérképnek. Rejtsük el a képernyőn található összes kattintható felületet, a tálcát, az ikonokat (kattintsunk jobb gombbal az asztalra, ott az Ikonrendezés szempontja menüben kattintsuk ki az Asztali ikonok megjelenítése opciót).

3. Az üvegfalú irodák a lehetőség végtelen tárházai

Számítógépek nélkül is remekül kihasználható az irodai környezet. A Hack n Mod szerkesztői rövid galériával demonstrálják azt, hogy "könnyen a plafonig pakolható" egy üvegfalú helyiség csomagolóanyaggal, pattogatott kukoricával, mogyoróval, bármi mással, ehhez csak belülről kell némi karton, szigetelőszalag és jelentős mennyiség abból az anyagból, amivel fel akarjuk tölteni a szobát.

4. Üzenetek a semmiből
Parancssorból indítható trükkös utasítás a net send, amellyel hivatalosnak tűnő üzeneteket küldhetünk kollégáinknak, csak számítógépük hálózatban lefoglalt nevét kell tudni. A parancs szintaxisa a net send számítógépnév üzenet, valamint fontos tudni: csak Windows NT, 2000, XP és 2003 verziókon futtatható a net send.

5. Szenvedjen a FireFox is
Csak április elsején működik a Firefox alá telepíthető Total Confusion Pack bővítmény. Ennek hatására a vissza gomb néha két lépést megy vissza egy helyett, 666 bejövő üzenetet látunk Gmail-es fiókunkban, a weboldalakba ágyazott videók helyén gyakran egy korai Rick Astley-videoklip látható, a szövegekben véletlenszerű hozzászólások olvashatóak, valamint úgy fog tűnni, hogy az oldalak nem akarnak betöltődni.

6. Akár igaz, akár nem: a gravitáció örök
Klasszikus vírust mutat be a londoni Troika videója: az újabb, mozgásérzékelőkkel felszerelt MacBookokat érintő alkalmazás bevezeti a gravitációt a felhasználói felületre: az ikonok és a menük egyszerre esnek le a képernyő aljára és a laptop helyzetétől függően gurulnak a képernyő oldalai felé.

7. Használhatatlan egerek
Az egerek sem maradhatnak mentesek a tréfák alól. Míg régebben elég volt belőlük kiszedni a görgőt, addig az optikai egereknél ezt a tréfát kicsit módosítani kell: a lézeres érzékelőt kell leragasztani egy apró szalaggal. Egyes rosszmájú megjegyzések szerint ezt egy nap akár többször is el lehet játszani valakivel.

8. Az Office is megbízhatatlan:
Sokan támaszkodnak az Office automatikus gépelésjavító funkciójára is, úgyhogy kihasználhatjuk ezt is, csak pár extra "alternatív" helyesírási változatot kell hozzáadnunk kollégánk szótárjához. Kezdjük egyszerűbb és gyakran használt szavakkal, valamint kollégánk nevével: az emberek ugyanis olyan automatikusan billentyűzik be saját nevüket, hogy legtöbbször oda sem néznek.

9. Megfigyelők
Aki bekapcsolva hagyja munkahelyén webcamjét, az április elsején kifejezetten veszélyeztetett helyzetbe kerül. Az olyan programokkal, mint a Webcam Monitor, könnyen megfigyelhető egy webkamera, de ugyanez már egy iPhone-nal is megoldható, ha telepítve van rá a Telekinesis nevű alkalmazás.

10. Állítsuk át a Google-t
Egy perc sem kell ahhoz, hogy megtréfálhassuk a gépét otthagyott kollégát: a Google főoldalán válasszuk a Preferences-t, ezalatt a pont alatt lehet ugyanis beállítani a keresőrendszer felületén látható nyelvet. Akit nem hat meg a japán, a szingaléz vagy a kecsua felület, azt a klingon nyelv várhatóan jól irányzott ütéssel küldi majd a padlóra. Mi szóltunk.

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?