Tech techline.hu 2008. január. 12. 07:00

Google-tippek, amelyeket használni is fog

A Goggle egyike a legnépszerűbb programoknak, ezt a keresőt szinte mindenki, mindennap használja.

A Goggle egyike a legnépszerűbb programoknak, ezt a keresőt szinte mindenki, mindennap használja. Ezúttal olyan tippeket mutatunk be, amelyek egyszerűbbé tehetik az életünket, akár munkára, akár szórakozásra használjuk a keresőt. Persze az olvasóinktól is várjuk az ötleteket, és ha sok összegyűlt belőlük, azt egy újabb cikk formájában összefoglaljuk.

Milyen az idő, mondjuk Hong Kongban?
A Google-nek van egy időjárásjelentő funkciója. Ennek köszönhetően egyetlen kattintással megtudhatjuk, milyen az idő a világ bármelyik nagyvárosában, és jó pár magyar településen is.
A dolgunk mindössze annyi, hogy beírjuk a Google-ba: idő Hong Kong.
 
Mennyi az idő, mondjuk Hong Kongban?
Azt sem árt néha tudni, hogy mennyi az idő a világ különböző pontjain, nem csak azt, hogy milyen. Ezt valószínűleg a magyar Google-n is el lehet valahogyan érni, de ami biztos, az az, hogy ha angol nyelvre váltunk (lap alja, Nyelvi eszközök). Ekkor csak annyit kell beírnunk, hogy time, majd utána a város nevét.

Google használata blokkolt oldalak elérésére
Képeket ugyan nem nézegethetünk így, de ha a vállalati tűzfal blokkolja a kedvenc blogunkat, akkor jó eséllyel mégis elolvashatjuk a bejegyzéseket, habár nem a legújabbakat, mert egy-két nap késés gyakran előfordul.
A varázsszó: cache:
ezután írjuk be a honlap nevét, példul így: cache:techline.hu

Nálunk a képek is látszanak a cache-ben

Tüntessük el a bosszantó hirdetéseket!
Ha idegesít, hogy termékkeresésnél mindig előbukkan az Amazon egyik találata, akkor kiiktathatjuk a zavaró elemet:
-site:amazon.com
Ezt persze bármelyik másik oldallal is megtehetjük.

Keresés oldalakon belül
Végtelenül hasznos lehet, amikor egy újságban keresünk egy régen megjelent cikket, vagy meg akarjuk tudni, hogy egy adott netáruházban megvan-e az a termék, amire épp fáj a fogunk. A felhasználás lehetőségeinek csak a felhasználók fantáziája szabhat határt.
A képlet
site:techline.hu utána pedig amit keresni akarunk

Albumadatok a Google-tól
Ha meg akarjuk tudni, hogy egy album számainak melyek a pontos címei, elég csak egymás után beírnunk az együttes nevét és az album címét. Például így: David Bowie Ziggy Stardust (ráadásul ez nem is az album hivatalos címe).

Albumadatok egy kattintásra

Nyelvtanulás a Google-lal
Különösen azoknak jó ez a módszer, akiknek vizuális alapú a memóriájuk, de ha érdekel, hogy egy ismeretlen szó által jelölt tárgy hogyan néz ki, akkor is jól jöhet a Google képszolgáltatása. Fogalmakat persze így nem lehet tanulni...
Írjuk be a keresett szót a Google képkereső mezőjébe, és már meg is jelenik a szemünk előtt a keresett tárgy.

A modern kori detektív csak Google-t használ
Számtalanszor fordul elő, hogy valakinek tudjuk a nevét, de nem tudjuk, hogyan néz ki. Nem is kell túlzottan híresnek lennie, a Google mégis megtalálja nekünk a személyt.

Ha nem tudnánk, hogyan néz ki

Zavaró azonban, hogy mondjuk egy Nagy nevű alany esetén egy rakás olyan kép jön elő, amelyeknek ugyan sok közük van Nagy nevezetű emberekhez, meg a nagysághoz úgy általában, de a találatok nagy többsége nem arcokat mutat. Erre az a megoldás, hogy az URL végére – nem a keresés mezőbe !– beírjuk azt, hogy &imgtype=face

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajtermékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egy évnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.