2007. november. 14. 14:00 Bari Máriusz Utolsó frissítés: 2007. november. 14. 14:13 Tech

Miro: az ingyen online tévézés következő állomása

Nyíltan a Joost ingyenes tévéprogram babérjaira tör a kísérleti fázisból kilépett Miro, ami 2600-nál is több csatornával, a másolásvédett tartalmak teljes hiányával, körülbelül kétszáz kereskedelmi csatorna anyagával és számos apró szolgáltatással hirdeti magát. A fórumozók óvatosabban fogalmaznának.

1.0-ás verziójához érkezett a korábban Democracy Playerként ismert, magát ingyenes online tévészolgáltatásként hirdető Miro. Maga a program ingyenes, készítői szerint jelenleg 2600 tematikus csatorna található a kezdeti ajánlatban, de minden olyan weboldal videótartalma belefűzhető, amely RSS-hírfolyamban teszi követhetővé adásait. Így nemcsak a YouTube-on, Revveren, BlipTV-n vagy más videómegosztó oldalon található anyagokat lehet a Miróval megtekinteni, hanem azokat is, amelyek letöltéséhez szükséges lehet a BitTorrent fájlmegosztó is.

A korábban az internetes televíziózás forradalmasítójaként hirdetett Joost összes megnézhető videótartalma másolásvédett, a Miróval ellentétben: akik náluk állítanának össze saját készítésű videóanyagaikból tévécsatornát, azoknak szerződést kell aláírniuk és HD-minőségű (nagyfelbontású) anyagaik sem léteznek. Míg a Joost a Miróhoz hasonlóan szintén kétszáz körüli kereskedelmi csatorna anyagait teszi elérhetővé, nem mutathat fel 250-nél sokkal több csatornát.

A Miro fogadtatása az internetes fórumozók körében elég mérsékelt: míg a véleményüket kinyilvánítók szerint a nyílt forráskódú, anyagait nyíltan és ingyenesen terjesztő program alapötlete tökéletes, megvalósítása problémás: mind BitTorrent-kliense, mind videólejátszója, mind pedig RSS-olvasója középszerű, emellett nem kezeli még tökéletesen a sávszélességet, az otthoni felhasználók internetkapcsolatát túlságosan is lelassítja.

hvg360 Serdült Viktória 2024. november. 28. 10:09

Felesleges kényeskedni a függetlenség miatt – a bírókat képviselő OBT elnöke a kormány alkujáról

Két lehetőség volt: vagy nincs pénz, vagy pedig van, de akkor alá kell írni a papírt – így magyarázta a HVG információi szerint egy belső értekezleten Szabó Péter, az Országos Bírói Tanács elnöke, miért ment bele a kormány diktálta megállapodásba. Beszédének több forrásból hozzánk eljutott átirata szerint azt mondta, felesleges kényeskedni a bírói függetlenség miatt.