2007. szeptember. 10. 12:41 MTI Utolsó frissítés: 2007. szeptember. 10. 12:41 Tech

Novemberben indulhat az új magyar tudományos tévécsatorna

Új tv csatorna indul a közeljövőben Tudás TV címen. Milyen igény alapján, és milyen műsort terveznek? - Fábri György a Magyar Tudományos Akadémia kommunikációs titkárságának igazgatója beszélt a kezdeményezésről.

Az előzetes felmérések szerint igen sok néző igényét elégíti majd ki a tervezett műsor. Bár a tervezés, szervezés finisében vagyunk, még vannak nyitott kérdések a Tudás TV körül. Annyit már elmondhatok, hogy az új csatornán napi 18 órás adásban - egy-egy blokk háromszori ismétlésével - több tudományos típusú, változatos, színes műsort láthatnak majd a nézők.

AZ MTA-n nem tartanak attól, hogy az új csatorna ne tudná „fogyasztható” formában bemutatni a tudományos kérdéseket. Fábri szerint a Mindentudás Egyeteme már régóta bizonyítja, hogy van érdeklődés, sokan kíváncsiak a tudomány, technika eredményeire, a folyamatban levő kutatásokra. A tervek szerint főként magyar tudósok, kutatók munkásságát, eredményeit mutatják be, változatos formában, a napi tudományos híradótól kezdve a technikai vetélkedőkön át a játékos és komoly hangvételű előadásokig. Ezáltal elérhető lesz, hogy a magyar, méltán híres kutatók, feltalálók, tudományos munkatársak eredményeit előbb ismerje meg itthon a hazai közönség, mint a külföldi.
 
Fábri György a csatorna anyagi hátterével kapcsolatban elmondta, a Magyar Tudományos Akadémia, mint intézmény nem szerepel sem tulajdonosként, sem pedig befektetőként. A különféle akadémiai intézetek köréből kerülnek ki a tulajdonosok és a pénzügyi befektetők is. Folyamatban vannak a tárgyalások a különböző kábeltévék tulajdonosaival, hogy milyen módon, milyen "csomagban" kínálják majd a közönségnek a Tudás TV műsorait.
 
A kommunikációs igazgató véleménye szerint ősszel, novemberben már eljutnak a nézőkhöz a Tudás TV adásai, és reményeik szerint sokan kedvüket lelik benne, hiszen a szórakozva tájékoztatás és tanulás széles skáláját szeretnék bemutatni mindenki megelégedésére.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.