Tech techline.hu 2007. november. 11. 14:00

Chatelés böngészőből

A legtöbbször több ilyen rendszer is fut egyszerre a gépünkön, hogy lássuk...

A legtöbbször több ilyen rendszer is fut egyszerre a gépünkön, hogy lássuk minden partnerünket. Egy új szolgáltatással segítségével egyetlen chatprogramot sem kell telepíteni, és egy webböngészőn keresztül egyesíthetjük a különböző rendszereket.
A FlickIM-et eredetileg azért kezdték el fejleszteni, hogy az Apple iPhone-ján is lehessen használni a leggyakrabban használt azonnali üzenetküldő szolgáltatásokat. Az ötlet az volt, hogy ne kelljen mindegyik rendszerhez egy külön kliensprogramot fejleszteni, hanem mindegyiket el lehessen érni egy webböngészőn keresztül. A fejlesztés elkészült és eredményét azok is élvezhetik, akinek még nincs iPhone-juk. (Idehaza bizonyára elég sokan vagyunk ilyenek.)

Jelenleg hat azonnali üzenetküldőt érhetünk el


A tetszőleges böngészővel elérhető oldal bejelentkező képernyőjén a hat azonnali üzenetküldő (AIM, MSN, Yahoo!, Google Talk, Jabber, ICQ) ikonját láthatjuk, mindegyik mellett a belépéshez szükséges felhasználónév és jelszó mezőkkel. Ezek közül akár mindegyiket kitölthetjük, ha az adott rendszert használni szeretnénk. A közös login gombra kattintva minden olyan rendszerbe belép a szolgáltatás, amelyiknek kitöltöttük az adatait. A felbukkanó ablakban a megszokott elrendezésben láthatjuk az éppen online vagy offline lévő ismerőseinket. A nevekre duplán kattintva indíthatjuk a beszélgetést.
Itt is van lehetőség új ismerősök hozzáadására vagy már meglévők törlésére, blokkolására. Mivel a rendszer több üzenetküldőt tud kezelni, ezért nem elég beírni a keresett ismerősünk azonosítóját, hanem azt is meg kell adni, melyik szolgáltatáshoz tartozik az adott név.

Akár tárolhatjuk is a bejelentkezési adatainkat


A FlickIM akkor is hasznos lehet, ha nem a saját gépünkről szeretnénk beszélgetni valakivel, és az adott számítógépre nem telepítették a szükséges chatelő programot. Ilyen gyakran fordul elő akkor, ha egy nyilvános internet-elérésről, például egy internet kávézóból szeretnénk kapcsolatba lépni valakivel. Ha úgy gondoljuk, hogy gyakran fogjuk használni az oldalt, akkor arra is van lehetőség, hogy tároljuk az egyes rendszerekhez tartozó belépési adatokat, és azután már egyetlen azonosítással be tudunk lépni mind a hat szolgáltatásba.
A weboldal készítői azokra is gondoltak, akik a beszélgetések közben zenét szeretnének hallgatni. Jobb oldalon találunk egy csíkot, amelyen keresztül különböző közösségi szolgáltatásokat lehet elérni, többek között a LastFM zenei oldat. Csak be kell írni egy kis mezőbe kedvenc zeneszerzőnk vagy előadónk nevét, máris szól a kedvünkre való muzsika.

A weboldalon megjelenő beszélgető ablak tökéletes mása a chatprogramokban megszokottnak


Igaz ugyan, hogy a FlickIM minden számítógépről, böngészőből használható, azonban akik iPhone-ról lépnek be az oldalra, extra szolgáltatásokat is el tud érni. Így például hang- és videobeszélgetéseket is folytathatnak, a beépített mikrofon és kamera használatával.
A szolgáltatás jelenleg még béta állapotban működik, a folyamatos fejlesztések között szerepel további azonnali üzenetküldők integrálása is.

Hirdetés
Címkék
Vállalkozás Gyükeri Mercédesz, Rácz Gergő 2024. december. 29. 17:30

Ahol a rizs az isten és perui a spárga: a Nobuban jártunk

Lehet variálni egy felső polcos étteremlánc menüsorában, vagy az főben járó vétek? Honnét tudja egy ázsiai kulináriát szolgáló étterem beszerezni az alapanyagait Budapesten, és hogy lesz a megoldás végül Spanyolország? Ezekről és sok másról faggattuk a Nobu Budapest séfjét, Schreiner Gábort, közben azt is megkérdeztük, hogy a halak filézése közben milyen gyakran vágja meg a kezét.